Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı
Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı

© Reuters.  Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı© Reuters. Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı

Çin merkez bankası, hükümeti blockchain sektöründeki spekülatif finansmana ve yatırımlara yönelik denetimi güçlendirmeye çağırdı.

Ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası Araştırma Bürosu, Salı günü “Blockchain ne yapabilir ve ne yapamaz?” Başlıklı bir çalışma yayınladı.

CCN Çin’in çalışma belgesinin erken bir analizi, merkez bankasının araştırma kolunun blok zincirinin etkisini ve toplumdaki merkeziyetsiz teknolojiyi ticarileştirmeyi amaçlayan çeşitli projelerin çalışmalarını ortaya koymakta.

Açıkça, merkez bankası otoritesi blok zinciri teknolojisi üzerindeki bir görüş için “öncelikle, blockchain’in işlevini abartmayın” çağrıda bulundu. Block zinciri teknolojisinin gelişmesinden bu yana geçen yıllarda bazı endüstri uygulamaları, özellikle mali sektörde “bazı blockchain uygulamalarının mümkün olmadığını kanıtlamıştır”.

“Şimdiye kadar, hiçbir teknolojik inovasyon, finansal sistem üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip değildi ve blockchain de bir istisna değil.”

Üstelik, PBoC’un araştırma birimi, kamu kuruluşlarının bağış toplama yoluyla yasaları ihlal ettiğine dair kamuoyu desteğini talep ettikten sonra sektöre, finansmanın denetlenmesini geliştirmek için ilgili Çin hükümet kurumlarını da çağırdı. Bu bağlamda, PBoC dahil olmak üzere Çin makamları, ülkedeki tüm ICO’lara yönelik geniş kapsamlı bir yasak çıkardı.

PBoC’nin çalışma raporu şunları içeriyor:

Şu anda, blockchain yatırım ve finansman sektöründeki balon açıktır. Spekülasyon, piyasa manipülasyonu ve hatta yasaların ve yönetmeliklerin ihlalleri, özellikle halka arz işlemleri içeren token projeleri için yaygın durumda. İlgili devlet daireleri denetimi güçlendirmeli ve finansal riskleri önlemelidir.

Bugünkü raporda, Eylül ayında PBoC tarafından tüketicilerin ve yatırımcıların kripto para birimi ticareti ve ICO risklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Merkez Bankasından Blockchain Yatırımlarına “Balon” Uyarısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MyEtherWallet’in Yeni Platformu, KYC Olmadan Kripto Para – İtibari Para Dönüştürme İmkanı Sunuyor! XRP fiyatı, bu göstergeye göre uzun vadeli yükseliş sinyali veriyor Avrupanın Kripto ATM Devi iQCashNow Türkiye’de de Lider FED Ekonomistleri Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebini Açıkladılar Ethereum Ters Köşe Yaptı – Ethereum Fiyatı Ne Kadar Oldu? Mike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır