Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor!
Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor!

© Reuters.  © Reuters.

ABD menşeli çok uluslu dünya devi yatırım bankası Morgan Stanley (NYSE:MS), 13 Eylül tarihinde onaylanmamış kaynaklardan gelen habere göre, müşterileri için Bitcoin swap trading işlemleri sunmaya başlayacak.

Morgan Stanley’den Swap Hamlesi
Bloomberg muhabiri Alistair Marsh’ın, ve Business Insider‘ın, ”konu ile yakından ilgili kaynaklardan edindiği” bilgilere göre, finans devi Bitcoin ile ilişkili ”karmaşık türev ürünlerinde trading işlemleri sunma” hazırlığına girişte.

Marsh’ın kaynaklarına göre, Morgan Stanley ”yatırımcılara Bitcoin’in performansına sentetik bir şekilde maruz kalabilecekleri anlaşmalar” sunarak, bu sayede geçenlerde gündeme gelen Goldman Sachs (NYSE:GS) ve Intercontinental Exchange (Bakkt projesi) kurumlarının da peşinden giden üçüncü devasa finans kurumu oldu.

Marsh’ın haberine göre, ”yatırımcılar sözde fiyat geri dönüşlü swap işlemlerini kullanarak, açık pozisyon veya pozisyon fazlası işlem yapabilecek.”

Söz konusu hamle bankanın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri konusunda Goldman Sachs’a katılacağını belirtmesinden yaklaşık yarım sene sonra geldi.

Morgan Stanley Karışık Sinyaller Veriyor
Morgan Stanley bu yılın başlarından beri, kripto para piysaları hakkında bir olumsuz, bir olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. Stanley bu hafta yaptığı bir duyuruda, kripto para birimlerinin geleceği konusunda dikkatli olunması gerektiğini ifade etmişti. Kurumun üst düzey stratejistlerinden olan Mike Wilson, 2019 yılı içerisinde ”sağlam bir ayı piyasası” geleceğini vurgulamıştı.

Bir çok finansal kurumun Bitcoin ile olan etkileşim planları da, hala kripto para piyasasının kendi içinde bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Goldman Sachs’ın kripto ticari masası planını rafa kaldırdığı haberlerinden sonra piyasa bir süre karışıklık sürecine girmişti ve daha sonra firma yetkilileri olayın doğru olmadığını açıkladı.

Yetkililerden Henüz Bir Açıklama Yok
Söz konusu Morgan Stanley haberi henüz, ünlü haber kaynaklarından olan Business Insider ve Bloomberg’in bir iddiası olarak kalmakta ve ancak önümüzdeki günlerde bir firma yetkilisinin açıklaması sonrası bu haberin %100 doğru olup olmadığını öğrenebiliriz. Buna rağmen haber şu sırala Digital Currency Group CEO’su ve kurucusu Barry Silbert tarafından da doğrulandı.

Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ETH yatırımcılarına müjde: SEC’in son kararı Ethereum’un önünü açtı YouTube’un lider analistinden efsanevi Ripple ve Ethereum tahmini Avustralya’daki Hükümet Kuruluşu Blockchain’i Deniyor XRP’nin Sıra Gerilemesi Mümkün Coinbase’in Duyurusuyla Bu Altcoin Hızla Yükseldi eToro Analisti Mati Greenspan: ”Yatırım Yapmak, Bir Bekleme Oyunudur”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır