Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi
Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı SistemiJaponya‘daki Nomura Research Institute’a (NRI) bağlı olan bir alt şirket, Blockchain ağları için yeni bir ürün geliştirdiğini duyurdu.

Şirket, 8 Kasım’da yayınladığı basın duyurusunda Blockchain ağlarındaki güvenlik düzeyini artırabilmek için özel bir uyarı aracı geliştirdiğini ve ABD merkezli yazılım şirketlerinden olan ConsenSys ile işbirliği yapmaya başladığını açıkladı.

Blockchain Tabanlı Uyarı Sistemi

NRI bünyesindeki NRI SecureTechnologies (NRI ST), ‘Blockchain Güvenlik Gözetim Servisi’ adı altında yeni bir ürün geliştirdi. Şirketin geliştirdiği bu yeni sistem, Blockchain tabanlı sistemlerdeki güvenlik düzeyini artırmaya yarıyor. Bu sistem, Blockchain platformlarındaki zayıf noktalar hakkında ‘uyarı’ verebiliyor.

NRI ST tarafından geliştirilen bu yeni sistem ilk olarak akıllı kontratlardaki zayıf noktaları bulmak için kullanılacak. Şirket aynı zamanda ConsenSys ile işbirliği yaparak güvenlik düzeyini çok daha iyi bir şekilde artırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz hafta ABD’deki iki farklı üniversitede görev alan bir grup araştırmacı, Ethereum ile ilgili bir araştırma yaparak akıllı kontratların belli başlı zayıf noktalarını ortaya çıkardı. Yapılan bu araştırmanın sonucuna göre Ethereum’daki akıllı kontratlar, genel Ethereum ağı için oldukça zararlı olabilir.

Consensys Diligence’ın kurucusu olan Tom Lindemann, NRI ST ile kurulan yeni ortaklık hakkında şu yorumu yapıyor:

“Dünya genelindeki müşterilere otomatik akıllı kontrat analizi sunmak ve Ethereum’u çok daha güvenli bir hale getirebilmek için oldukça sıkı bir işbirliği yapmak istiyoruz.”

NRI da bu sırada kripto para sektörüyle ilgili çeşitli araştırmalar yapmaya devam ediyor. Şirket, kripto para piyasasıyla ilgili dönemlik analizler yayınlamayı sürdürüyor.

Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 9 bin dolardan döndü… Peki neden? Tayland’daki SEC Dört Kripto Para Borsasına Lisans Verdi Bu Ülkenin En Büyük Bankası Bir Bitcoin Borsası Açacağını Duyurdu Çin’in İlk Lightning Network Cüzdanı Tanıtıldı İsviçreli Medya Devi, Maaşları Bitcoin ile Ödeyecek Litecoin’de ‘yarılanma’ fiyatlaması: 2015’in tekrarı mı geliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır