Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Finansal Otoritesi, Bir Kripto Para Firmasına Karşı Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Finansal Otoritesi, Bir Kripto Para Firmasına Karşı Uyardı
İsviçre Finansal Otoritesi, Bir Kripto Para Firmasına Karşı UyardıBatman‘in de 1960’lı yıllarda dediği gibi, ”suç asla uyumaz.” İsviçre‘nin finansal otoritesi konumundaki İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Otoritesi (FINMA), uyarı listesine yeni bir kripto para birimini ekledi.

Söz konusu firma Alliance Capitals, sahip olduğu müşterileri için çeşitli kripto para ürünleri sunuyor. Bunların içerisinde ikili opsiyon, -ki en sıkıntılısı bu – ve bir tür kripto para trading platformu bulunuyor.

Firmanın bu ürünlere yönelik nasıl hizmet sağladığı ise bilinmezliğini korumakta. Belirsizliğin temel sebebi ise firmanın sunduğu çoğu hizmetin üçüncü taraflara ait sitelerde yer alması ve Alliance Capitals’in bir parçası gibi görünmemesinden kaynaklanmakta. Bunun yanı sıra FINMA’nın açıklamalarına göre hizmet sunan üçüncü taraflara ait siteler de Alliance Capitals yetkilileri tarafından kontrol edilmekte.

Firma merkez yeri olarak Zürih’i gösterse de, yetkililer şirketin fiziksel adresini teyit edememiş durumda. Ya adres sahte, ya da ”yanlış” girilmiş.

FINMA Sahtekarlara Nefes Aldırmıyor
Kripto para birimleri ile ilgili sahtekarlıklar özellikle 2017 senesinin Aralık ayından beri ciddi bir artış yaşamakta. Çoğunlukla ilk dijital para arzı projeleri ile yapılan bu sahtekarlıklar, ICO projelerinin yavaş yavaş ölmeye başlaması ve yeterince ilgi çekmemesi yüzünden, farklı ticari ürünleri kripto paralara alet ederek aynı işlemi yapmaya devam ediyorlar. FINMA ise neredeyse her ayda bir uyarı listesini güncelleyip ”olası tehlikelere” karşı kullanıcılara uyararak, sahtekarlara rahat nefes aldırmıyor.

İsviçre Finansal Otoritesi, Bir Kripto Para Firmasına Karşı Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Finansal Otoritesi, Bir Kripto Para Firmasına Karşı Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings Açıkladı! İşte Yatırım Riski En Yüksek 10 Kripto Para Birimi Luna Kurucu Ortağı: Bitcoin ve Kripto Paralar Finans Sektörünün Geleceğini Değiştirecek Bu Seferki Hack Saldırısı Bir Kripto Para Borsasına Değil, Bankaya! Bahreyn Merkez Bankası, Kripto Paralar ile İlgili Düzenlemeler Yapıyor Ripple Yeni Ortağına 1 Milyon Dolarlık Bağışta Bulundu! Fidelity’ten Alt Koin Sahiplerine İyi Haber: Bitcoin ve Ether Dışında Başka Kripto Paralar da Platforma Eklenebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır