Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı
24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı

© Reuters.  24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı© Reuters. 24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı

24 Milyon değerinde Bitcoin (BTC) dolandırdığı iddia edilen Tayland vatandaşı Prinya Jaravijit, geçtiğimiz günlerde Bangkok’taki Suvarnabhumi Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Gazeteye göre Jaravijit, aynı suçla bağlantılı olarak erkek kardeşinin gözaltına alınmasından iki ay sonra ABD ‘den yola çıkarak Güney Kore’den bir uçuş ile Bangkok’a geldi.

Tutuklandıktan kısa bir süre sonra, dolandırıcılığa ve kara para aklamaya karşı komplo suçlamasıyla aranan Jaravijit, sorgulandığı yerel polise teslim edildi. Avukatlarının ise kefalet için başvurmaya hazır oldukları bildirildi.

Taylandlı iş ortağı Chonnikan Kaewkasee da, Bangkok Post gazetesine göre Ocak ayında Finlandiyalı yatırımcı Aarni Otava Saarimaa gibi Tayland Suçları Koruma Dairesi‘ne (CSD) şikayette bulundu. Diğer altı şüpheliyle birlikte Jaravajit’in, Dragon Coin (DRG) tabanlı bir plana 24 milyon dolar değerinde BTC yatırımı yaptığını iddia ettiler.

Ancak, Saarima ve Kaewkasee, sözde yatırımdan, DRG’ye yatırım kanıtlarından haberleri olmadığını ve hissedarlar toplantısına davet edilmediklerini söylediler. CSD, fonların BTC cüzdanlarından çekildiğini, baht’a dönüştürüldüğünü ve daha sonra iddia edilen dolandırıcılar tarafından harcandığını belirtiyor.

Ekim ayında, Tayland Kara Para Aklama Bürosu, Jaravijit’in ailesinden ve davaya bağlı diğer insanlardan, 6.4 milyon dolar değerindeki fonlara el koydu ve şüphelileri dolandırıcılıkla suçlamaya hazırlanıyor.

Prinya Jaravijit’in, kardeşinin tutuklanmasını takiben suçlamalardan kaçmak için ABD’ye kaçtığı bildirildi. 8 Ekim’e kadar Tayland’a dönmesi emredildi, ancak bun gerçekleşmedi. Tayland Dışişleri Bakanlığı daha sonra Jaravijit’in pasaportunu iptal etti.

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Danimarka, Vergi Konusundaki Denetimlerini Sıkılaştırıyor: 3 Borsadan Veriler İstendi 22 Saniyede Tükenen Fetch.AI, Yarın Binance’de Listeleniyor! Charlie Lee’den Şaşırtıcı BTC Öngörüleri Verge XVG yeni ortaklar ile piyasaya tekrar dönüş yapıyor Popüler Kripto Para Uygulaması Blockfolio İşçi Çıkartmaya Başladı John McAfee’nin Tutmayan Tahminleri ”Doğru Söylüyor” Diyenleri Üzdü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır