Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Düşen GPU Satışları Bitcoin ve Kripto Para Fiyatını Nasıl Etkiler?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Düşen GPU Satışları Bitcoin ve Kripto Para Fiyatını Nasıl Etkiler?
Düşen GPU Satışları Bitcoin ve Kripto Para Fiyatını Nasıl Etkiler?

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın tanınmış grafik kartı(GPU) üreticisi AMD’nin hisse senedi fiyatları 3. Çeyrek raporunda büyük düşüş gösterdi. GPU Satışları Bitcoin ve Kripto para fiyatını nasıl etkiler sorusuna madencilerin cevabı, zannedildiği kadar büyük olmayacağı yönünde.

GPU Satışları Bitcoin ve Kripto Para Piyasasını Etkiler mi?AMD (Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD)) şirketinin 3. Çeyrek mali raporunda, gelirin öngörülen 1,7 milyar dolar seviyesinin altında gerçekleşerek 1,67 milyar dolar olduğu açıklandı. Ancak raporda belirtildiğine göre bu satışlar AMD’nin genel satışlarının sadece belirli bir kısmına denk geliyor.

Şirket’in GPU satışı tahminleri tutturulamamış olmasına rağmen, Bilgisayar ve Grafik segmenti gelirlerinde yıllık bazda % 12 oranında büyük bir artış söz konusu. Bu rakam, GPU Satışları Bitcoin ve Kripto fiyatını etkileyecek mi soruna madencilerin verdiği cevabı da teyit etmiş oluyor.

Yahoo (NASDAQ:AABA) Finance verilerine göre AMD’nin hisse senedi fiyatları % 15.45’lik düşüş ile beraber 19.27 $’ı gördü.

Küresel Olaylar Fiyatları EtkiliyorHisse senedi fiyatlarındaki muazzam düşüşün sebepleri elbette ki küresel olaylar. Kızışmakta olan ABD-Çin ticaret savaşları ve Avrupa Birliğinin İtalya bütçesini kabul etmemesi düşüş sebeplerinden yalnızca birkaç tanesini oluşturuyor.

Nasdaq’ın bile 2011’den bu yana bu kadar çok ve geniş hacimli satış yaşamadığını hesaba katarsak manzaranın vahameti daha net ortaya çıkıyor. CryptoGlobe’un bildirdiğine göre çoğu kripto para biriminin fiyatı, kazanın etkisiyle hafif de olsa düştü.

AMD CEO’su Lisa SU, sene başında gelen taleplere baktığımızda böyle bir düşüşü beklediklerini dile getirdi. Ancak buna rağmen blockchain teknolojisini kullanan kripto piyasasını biraz daha ufak çaplı bir pazar olarak görmelerinin faturasını çektiklerini de sözlerine ekledi. Ancak Su’ya göre gene de odaklanmaları gereken daha büyük marketler var.

Satışlardaki Düşüşün Sebebi AMD’nin GPU satışlarındaki düşüşün sebebini kripto para madencilerinde aramak gerekiyor. Zaten AMD şirketi de satışlardaki düşüşün, çoğu kripto para hacmindeki azalmadan ve madencilik alanındaki artan güçlüklerden kaynaklandığını ileri sürüyor.

En çok satan kripto para şirketi olan Bitcoin, CryptoCompare verilerine göre fiyat düşüşünü en çok yaşayanlardan bir tanesi. Geçen yılın sonlarında 20.000 $ seviyesinde iken yaklaşık bir yılda resmen eriyerek 6,450 $ ‘a düştü. Bu düşüş, size bitcoin madenciliğinin kârsız hale geldiği sonucuna vardırabilir. Ancak madenciler bu yılın ilk üççeyreğinde 4,7 milyar dolar gelir elde ettiler.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Düşen GPU Satışları Bitcoin ve Kripto Para Fiyatını Nasıl Etkiler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kötü balinalar iş başında: Milyar dolarlık Bitcoin satışını ve piyasa çökmesini bir balina tetikledi Samsung Pay, Ödemeye Yöntemi Olarak Kripto Paraları Kabul Edecek Justin Sun’dan Vitalik Buterin’e Sevgililer Günü sürprizi Bitcoin 2019’un Rekorunu Kırdı Bitcoin, XRP Gibi, Düşüş Yaşıyor Bitcoin tahminleriyle nam salan analist: “BTC önümüzdeki hafta 15 bin doları aşabilir!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır