Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Merkezi Bir Topluluk, Kararların Daha Hızlı Alınmasına Yardımcı Olur

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Merkezi Bir Topluluk, Kararların Daha Hızlı Alınmasına Yardımcı Olur
Charlie Lee: Merkezi Bir Topluluk, Kararların Daha Hızlı Alınmasına Yardımcı OlurGeçtiğimiz günlerde yapılan Litecoin Summit etkinliğinde konuşan Charlie Lee, Litecoin’in kurucusu olarak yaşadığı serüveni ve toplulukta otoriter bir figür olmasının Litecoin’i nasıl daha ileriye taşıdığını anlattı. Kendi varlığını Bitcoin‘in Satoshi Nakamoto‘su ile karşılaştıran Lee, hiçbir otoriter figüre sahip olmamanın da belirli bedelleri olduğunu ifade etti.

Lee, Litecoin’den önce dokuz başka alt koin daha ürettiğini ve Litecoin projesinde ciddi bir yol kat etmeye başladığında sadece Bitcoin’in kodları ile oynamakta olduğunu vurguladı. Lee bunun yanı sıra alt koin üreten diğer insanların çok ön yargılı olduğunu ve bir çok koinin de ”adil olmayan bir tutum” ile piyasaya sürüldüğünü belirtti.

Bunun temel nedeni ise üreticilerin söz konusu koinleri daha önce kazdığı ve koin yükseldikten sonra ellerindeki bütün miktarları satmasıydı. Lee tam olarak bu sebepten ötürü adil, ön yargısız ve Bitcoin’i tamamlayacak bir proje üretmek istedi. Lee kafasındakilerle ürettiği projenin Bitcoin ile o kadar uyumlu olduğuna karar verdi ki, buna ”Bitcoin’in altınının, gümüşü” ismini taktı.

Daha sonra SegWit protokolüne ve bunun kabul edilmesi konusuna değinen Lee, Litecoin topluluğu merkezi olduğu için bunu onlara kabul ettirebildiğini ifade etti. Topluluk merkezi olsa da, Lee’ye göre Litecoin merkeziyetsiz.

”Ben öne çıktım ve topluluğu Litecoin için doğru yolun SegWit olduğuna ikna ettim.”

”Litecoin ile Bitcoin’i kıyaslarsak, ben hala buralardayım ancak Satoshi gitti. Bu yüzden merkezi bir lider olmak kararların daha çabuk alınması için iyi bir şey.”

Charlie Lee: Merkezi Bir Topluluk, Kararların Daha Hızlı Alınmasına Yardımcı Olur isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Merkezi Bir Topluluk, Kararların Daha Hızlı Alınmasına Yardımcı Olur - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vergi düzenlemeleri, Brezilyalı Bitcoin borsalarını vurdu Kripto para borsası Bitfinex’e 900,000 dolarlık Bitcoin’i dondurma emri Uzman analistten XRP için çılgın tahmin: Hedef 14 dolar! İki Güney Kore Üniversitesinden Devrim Niteliğinde Kripto Para Kampüs Hamlesi! Trump’ın Açıklamalarıyla Dolar Tırmanmaya Devam Ediyor Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Omisego, Vechain, ICON: İşte En Büyük Kripto Para Birimlerine Dair Bilmeniz Gereken Ortaklık Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır