Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası.. Bugün yer gök kırmızı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası.. Bugün yer gök kırmızı!
Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası.. Bugün yer gök kırmızı!

3/3


2/3

Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası hepsi bugün düşüş içinde. Piyasalarda neler oluyor? 2018 yılı yatırımcılar için nasıl geçti?

Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası düşüyor2018, herhangi bir varlığa yatırım yapmak için en kötü yıllardan biri oldu. Özellikle de şu anda piyasa değeri 150 milyar doların altına düşen kripto paralar.

Bitcoin, 5,000 $’ın altına düşerek yeni bir en düşük seviyeye 4,200 $’a kadar ulaştı. Bitcoin marketin geri kalanını da aşağıya sürükledi ve Ethereum şaşırtıcı bir şekilde 120 $’a kadar düştü.

Ocak ayında piyasa değeri 130 milyar dolar olan Ethereum‘un piyasa değeri şu an sadece 14 milyar dolar. Piyasa değerlerine baktığımızda Ripple, 18 milyar dolara, Bitcoin Cash, 4 milyar dolara, Tron ise bir milyar doların altına düştü.


Bugün devam eden hisse senedi düşüşleri ile büyük miktarda satışların devam ettiği görülüyor. Dow, %1.5, Almanya’da DAX, %1.3, Şangay endeksi ise %2 düştü.

Petrol aynı şekilde düşüşünü sürdürürken, altın son zamanlarda biraz daha istikrarlı görülüyor. Ancak altın yıl boyunca düştü.

2018’de varlıkların geniş ölçüde düşerken, ABD ekonomisi, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH)’ya %4 ekleyerek önceki yıllara göre daha fazla büyüdü.


Bu nedenle suçlu, dolar olabilir. 2017 yılında sürekli zayıflayan dolar, 2018’in tamamında yükselmiştir.


Fed daha fazla faiz artışı olacağına işaret etti. Bu yüzden dolar daha da güçlenebilir.

Faiz oranlarına ek olarak, İngiliz Sterlininden Rubleye ve Türk Lirasına kadar fiyat paralardaki türbülans, USD’ye olan talebin artmasına neden olmuş olabilir.

ABD ekonomisi hızla yükselirken ve Avrupa’nın çoğunda istihdam oranları yüksek olsa da 2018 yılı yatırımlar için oldukça kötü bir yıl haline geliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hisse senetleri, altın ve kripto piyasası.. Bugün yer gök kırmızı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Ripple Boğaları Ne Kadar Kış Uykusuna Yatacak? Ethereum’u (ETH) 100 kat arttırabilecek proje onaylandı Bitcoin Halving 2020 – Bilmeniz Gereken Herşey Analistler tedirgin: Bitcoin bıçak sırtında yönünü arıyor Kraken Kripto Para Borsasının CEO’su, The Block’u Sahte Haber Yapmakla Suçladı Bitcoin Bir Hard Money mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır