Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japon Madencilik Devi GMO, Madencilik Rakamlarını Açıkladı: Dolar Bazında Zarar, BTC Bazında Ciddi Artış

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japon Madencilik Devi GMO, Madencilik Rakamlarını Açıkladı: Dolar Bazında Zarar, BTC Bazında Ciddi Artış
Japon Madencilik Devi GMO, Madencilik Rakamlarını Açıkladı: Dolar Bazında Zarar, BTC Bazında Ciddi ArtışJapon IT devi GMO Internet Group, geçtiğimiz ay yayınladığı rutin verilerde, şirketin kripto para piyasalarındaki düşüşten dolayı zarar etiğini ifade etmişti. Ancak, firmadan bugün itibariyle yayınlanan verilerde, şu anda dolar bazında zarar eden şirketin; buna karşın madencilik sonucu kazılarak elde edilen BTC miktarında ciddi bir artış kaydettiği görülüyor.

Zarar sonucunda ekipman üretimi ve satımı işine son verdiklerini açıklayan firma, buna karşın madencilik operasyonlarına ve tesisleri sürdürmeye devam edecek. Bu kararda önemli bir nokta da, elbette ki firmanın elindeki BTC miktarının hızlı şekilde artması olarak gösteriliyor.

İlk Aylık süreçte Aralık 2017’de 21 BTC kazabilen firma, daha sonraki dönemde ise bu rakamı Haziran 2018 itibariyle 528 BTC’ye dek çıkarmayı başarmıştı. Daha sonra ise, kripto para sektöründe yaşanan ikinci dalga düşüşün etkisiyle Aralık 2018 kapanış rakamlarında, şirketin BTC miktarının o ay özelinde 960’a fırladığı görülüyor. Buna sebep ise, hiç şüphe yok ki, sektörde yaşanan düşüşün ardından hash rate’in yani kazım gücünün azalması ve GMO’ya, daha fazla alan kalması.

Bu veriler, ölçekleri farketmeksizin, birçok madencinin aslında kepenk kapattığının da bir başka boyutu. Ayrıca, GMO’dan yapılan açıklamada Bitcoin Cash madenciliğinin Aralık 2018 boyunca hiç yapılmadığı da dikkat çekti.

Madencilik piyasasının yaşadığı bu buhranda, GMO gibi arkasında dev bir markayı ve gücü temsil eden şirketin operasyonlarda -en azından temel madencilik tarafında- kesintiye gitmemesi ise, iyi bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Japon Madencilik Devi GMO, Madencilik Rakamlarını Açıkladı: Dolar Bazında Zarar, BTC Bazında Ciddi Artış isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japon Madencilik Devi GMO, Madencilik Rakamlarını Açıkladı: Dolar Bazında Zarar, BTC Bazında Ciddi Artış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasasında Sıralar Değişiyor Kripto piyasaları düşerken “onlar” hala kazanıyor! Bitcoin, bu kritik fiyat eşiğinde başarısız kalıyor Kripto Para Yaratan Dünyaca Ünlü Uygulama, SEC’e Dava Açıyor Litecoin (LTC) Liquid Network’ü kullanmaya başlayabilir: Ayrıca CoinGate resmi ödeme işlemcisi olarak belirlendi Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır