Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya’daki Avukatlar Kripto Para Sorunlarını Çözmek İçin Bir Araya Geldiler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya’daki Avukatlar Kripto Para Sorunlarını Çözmek İçin Bir Araya Geldiler
Rusya’daki Avukatlar Kripto Para Sorunlarını Çözmek İçin Bir Araya GeldilerRusya‘daki avukatlar, ülkedeki kripto para yasalarıyla bizzat kendileri ilgilenmeye başladılar.

Rusya’da kripto paralarla ilgili kapsamlı bir düzenleme bulunmuyor ve bu durum, ülkedeki kripto para sektöründe bazı yasal sorunlara yol açıyor. Ülkedeki bir grup avukat, sektördeki yasal boşlukları doldurabilmek için bir araya geldi.

Yeni Yasal Komisyon

Rusya Avukatlar Birliği ve yine Rusya’daki Blockchain Avukatları adlı iki kuruluş, kripto para sektöründeki sorunları ele almak için yeni bir komisyon kurdu.

Bu yeni kuruluş bünyesindeki yasal uzmanlar ve danışmanlar sayesinde ülkedeki kripto para, Blockchain şirketleriyle irtibata geçecek ve bu şirketlere yardımcı olacak.

Komisyonun başlıca amacı, kripto para sektöründeki yasalarla belirtilmemiş olan sorunları çözmek. Komisyonun kurulumunda katkısı geçen organizasyonlar, bu komisyon sayesinde ülkedeki kripto paralarla alakalı pek çok sorunun çözüleceğine inanıyorlar.

Rusya’daki Düzenlemeler

Rusya’daki yetkililer bundan birkaç ay önce “Dijital Finans Varlıkları Hakkında” adlı bir düzenleme taslağı hazırlayıp parlamentoya sundular.

Bu taslak Mayıs ayında onay aldı ancak aradan geçen zamanda taslakla ilgili bazı değişiklikler oldu. Bu taslakta “kripto para” ve “madencilik” gibi terimlere yer verilmemesi, bir kesim insanın tepkisini çekti.

Ülkedeki bir kesim kripto para destekçisi, kripto paralara ve ICO’lara “özel bir tanım” hazırlanması gerektiğini düşünüyor ve hükümete bu yönde baskı kuruyorlar.

Yine de Mayıs ayında parlamentodan onay alan düzenleme taslağında çok ciddi bir değişiklik yapılmayacak gibi görünüyor. Bir süre önce paylaştığımız haberde Rusya Başbakan Yardımcısı Maxim Akimov’un bu konu hakkındaki açıklamalarını aktardık. Akimov, yaptığı bu açıklamalarda işbu düzenleme taslağında kapsamlı bir değişikliğe gerek olmadığını belirtti.

Rusya’daki Avukatlar Kripto Para Sorunlarını Çözmek İçin Bir Araya Geldiler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya’daki Avukatlar Kripto Para Sorunlarını Çözmek İçin Bir Araya Geldiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin borsasının milyonlarca dolarlık kripto paraları kayboldu! İtalya Bankalar Birliği, Blockchain Denemesinin İkinci Aşamasına Geçiyor Yunanistan Yüksek Mahkemesi: BTC-e’nin Sahibi Vinnik Rusya’ya Teslim Edilecek Avrupa’da Kripto Paraların Yaygınlaşması Tehdit Değil ‘ICO Uzmanı’ Olarak Milyonlarca Bitcoin Çalan Dolandırıcıya, 20 Yıl Hapis Cezası Verildi Bitcoin tahminleri tutan Pompliano’dan göz kamaştıran BTC öngörüsü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır