Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle Tutukladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle Tutukladı
Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle TutukladıHindistan’ın Bangalore şehrinde polis ekipleri, yerel kripto para borsası Unocoin tarafından kurulan bir ATM’ye el koydu.

Hindistan yerel basınında çıkan haberlere göre, Unocoin borsasının başındaki isim Harish BV de salı günü yakalandı. Polis yetkilileri, ATM’nin yanı sıra iki adet dizüstü bilgisayar, üç kredi kartı, beş banka kartı ve bir pasaporta el koydu. Aynı zamanda Harish BV’ye ait olan 2500 dolar değerinde Hindistan Rupisi de polis kuvvetlerince temlik altına alındı.

Hindistan Merkez Bankası’nın bir süredir koyduğu yasaklardan sonra hayatta kalmayı başaran nadir borsalardan birisi olan Unocoin, bu ATM haberi ile şu anda sarsılmış durumda. Daha geçen hafta Mumbai ve Delhi’de de birkaç ATM açmayı daha düşündüklerini ifade eden yetkililerin, bu planlarını nasıl gerçekleştireceği ise şu anda muamma.

Hindistan’daki tüm ticari bankalar şu anda kripto para borsalarına hizmet vermeyi bıraktı. Bu durumun ardından Unocoin yetkilileri, kullanıcıların ATM üzerinden hesaplarına Rupi yatırımı ve çekmesini sağlamak için ATM’ler kurmaya başlamıştı. Ancak polis yetkilileri, yaptıkları açıklamalarda Unocoin’in bu tarz bir hamle yapmasının yasal olmadığını ve bu sebeple bu ATM’ye el koyduklarını açıkladı.

Unocoin CEO’su Sathvik Wiswanath ise bu iddiaları kesin bir dille redderderken, kripto paraların Hindistan’da yasal bir ürün kabul edilmediğini söyledi. Wiswanath, bunun kripto paraların yasa dışı olduğu anlamı taşımadığını ifade ederken, sadece regülasyon eksikliğine vurgu yaptığını söyledi ve böylesi bir olaya anlam veremediğini de sözlerine ekledi.

Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle Tutukladı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle Tutukladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Waves/USD Analizi: Altcoin Keskin Bir Hamle Yapmak Üzere ABD’deki Kongre Görüşmesinden Demeçler: ‘Kripto Para Teröristler İçin Verimsiz’ Ethereum, Ripple (XRP), Litecoin, Stellar, Tron, VeChain ve IOTA: Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri JP Morgan’a Spekülasyon Suçlaması Arnavutluk Kripto Para Çalışmalarına Hız Verdi Türkiye İçin 2018’in Önemli Bir Yıl Olduğunu Kanıtlayan 30 Olay

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır