Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Şili’nin Önde Gelen Bankaları: Kripto Para Şirketlerini Korumayın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Şili’nin Önde Gelen Bankaları: Kripto Para Şirketlerini Korumayın
Şili’nin Önde Gelen Bankaları: Kripto Para Şirketlerini KorumayınŞili‘nin önde gelen iki bankası, ülkenin tekel karşıtı mahkemesinin kripto para sektörüyle ilgili yeni bir karar vermesini istiyor.

Şili’deki Düzenlemeler

Şili’deki yetkililer bundan bir süre önce ülkedeki kripto para sektörünü oldukça olumsuz şekilde etkileyen bir karar aldılar. Yetkililerin kararına göre ülkedeki bankalar, istedikleri takdirde kripto para şirketlerine hesap açmayabiliyorlar.

Mahkeme kararıyla yürürlüğe sokulan bu karar, yerel kripto para sektörünün ağır bir darbe almasına yol açtı. Kripto para şirketleri, alınan bu mahkeme kararına itiraz etmek için çeşitli adımlar attılar ve bu mücadele hala devam ediyor.

Yasal mücadele başladıktan sonra ülkenin tekel karşıtı mahkemesi, kripto para şirketlerinin lehine bir karar aldı. Mahkemenin kararına göre halihazırda bir banka hesabı bulunan kripto para şirketlerinin hesapları kapatılamaz.

Mücadele Sürüyor

Ülkedeki Banco del Estado ve Itau Corpbanca gibi önde gelen bankalar ise tekel karşıtı mahkeme tarafından alınan bu karara itiraz ediyorlar.

Şili Yüksek Mahkemesi bundan bir süre önce OrionX davasını inceledi ve bankaların, kripto para şirketlerine hizmet vermeme hakkına sahip olduklarına karar kıldı.

Banco del Estado ve Itau Corpbanca, tekel karşıtı mahkemenin Yüksek Mahkeme tarafından verilen hükme uyum sağlamasını ve kendi aldığı kararı hükümsüz kılmasını istiyor.

Bankaların avukatları Şili’deki yasaların kripto paraları hiçbir şekilde kapsamadığını, bu yüzden bir bankanın herhangi bir kripto para şirketiyle işbirliği yapmasını riskli olabileceğini belirtiyorlar.

Şili Maliye Bakanı, bu yılın başlarından beri devam eden bu karmaşıklık hakkında bir açıklama yaparak bu sorunun öyle “aniden çözülemeyeceğini” vurguladı.

Şili’nin Önde Gelen Bankaları: Kripto Para Şirketlerini Korumayın isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Şili’nin Önde Gelen Bankaları: Kripto Para Şirketlerini Korumayın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan 23 milyon Ripple, önemli Bitcoin borsalarına taşındı Winklevoss İkizleri: ”Bitcoin, Altın Olma Konusunda Altından Daha İyi” İşte 4 ünlü uzman ve analistten dev Bitcoin fiyat tahmini Altcoin’ler, Bitcoin 100K olsa bile eski günlerini göremeyebilir Bitcoin kritik haftaya giriyor! Önemli Gelişme: Bakkt Borsası, platformuna yeni kripto para ekleyecek! Peki XRP mi, TRX mi yoksa LTC mi listelenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır