Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler Hazırlıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler Hazırlıyorlar
Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler HazırlıyorlarJaponya‘daki yetkililer ülkedeki ICO projeleri için yeni düzenlemeler hazırlamayı planlıyorlar.

Japonya’da Yeni Düzenlemeler

Yerel haber kaynaklarından Jiji Press tarafından yapılan habere göre Japonya’daki yetkililer ICO düzenlemelerini yeniden gözden geçirmeye başladılar.

Yatırımcıların güvenliğini sağlayabilmek için ICO’ları daha dikkatli bir şekilde düzenlemek isteyen yetkililer, bu alanda çalışmalara başladılar.

Jiji’nin haberine göre ülkede ICO yürütmek isteyen her bir şirket yerel otorite olan Finansal Hizmetler Kurumu’na (FSA) kayıt yaptırmak zorunda kalacak.

Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu’nun (FSA) ayrıca finans araçları, borsalar ve ödeme hizmetleri için hazırlanmış yasaları yeniden inceleyeceği ve bunlar doğrultusunda bir adım atacağı belirtiliyor.

Bir süredir hem Japonya’daki hem de farklı ülkelerdeki ICO projelerini takip eden FSA, bu sektörde birbirinden farklı risklerle karşılaşılabileceğini düşünüyor. FSA, insanların güvenliğini sağlayabilmek için yatırımcıların belli bir ICO’ya yapabilecekleri yatırımı kısıtlama fikrini gözden geçiriyor.

Bundan kısa süre önce yayınlanan bir araştırma yazısına göre geçtiğimiz yıl içinde düzenlenen ICO’ların yüzde 80’i aslında dolandırıcılıktı. Ortada böyle bir ciddi oran varken FSA’nın bu alanda daha tedbirli adımlar atmak istemesi pek şaşırtıcı değil.

Japonya’da ICO Görüşmeleri

FSA bünyesindeki Dijital Para Borsalarını Araştırma Ekibi, geçtiğimiz ay ICO’lar hakkında onuncu toplantısını düzenledi.

Bu toplantı sonucunda ICO’larda görülen tokenlar üç farklı kategoriye ayrıldılar: üreticisi olmayan dijital paralar, üreticisi olan dijital paralar ve üreticinin elde edilen gelirleri paylaştırmak zorunda olduğu dijital paralar.

Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler Hazırlıyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’daki Yetkililer ICO’lar İçin Yeni Düzenlemeler Hazırlıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatını arttıracak Bitcoin Halving nedir? Neden bu kadar önemli? Litecoin 21% oranında düştü Visa, Mastercard ve PayPal… Facebook’un Kripto Parasının Destekçileri Bir Bir Ortaya Çıkıyor! Kriptolar Sakin, Bitcoin, Satışların Sürmesiyle 6 Haftanın Düşük Seviyesine Yakın Litecoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı! Ripple (XRP), Binance Coin, IOTA, Dash Haftalık Fiyat Tahmin ve Analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır