Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hacker, Bitcoin ile Coca-Cola Alabileceği Otomat Oluşturdu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hacker, Bitcoin ile Coca-Cola Alabileceği Otomat Oluşturdu!
Hacker, Bitcoin ile Coca-Cola Alabileceği Otomat Oluşturdu!Brezilyalı bir bilgisayar programcısı, Lightning Network aracılığıyla Bitcoin kabul eden bir içecek otomatı yaptı.

Bitcoin Ödemesi Alan Otomat
Ricardo Reis isimli teknoloji dehası, 2 Ekim tarihinde kaleme aldığı bir Medium gönderisinde yeni buluşundan ve bunu yapmak için gerekli aksesuarlardan bahsetti. Uygulamalı programcılık tekniklerinin ve otomat donanımının yanı sıra, Reis ekstra olarak Lightning Network altyapısını da kullandı. Tabii ki Lightning daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin işlemleri yapabilmek için kullanıldı.

Reis Medium gönderisinde yaptığı açıklamalarda Kola otomatının donanım ve yazılım araçları arasında bir köprü kurduğunu vurguladı. Donanım konusunda cihaz için Raspberry Pi 3 B modeli, 7 inch boyutunda bir dokunmatik Rara Raspberry Pi ekranı, RS 385 model bir su pompası ve Bridge H L298N cihazı kullanılmış. Yazılım ve web çözümleri konusunda ise Raspberry Pi için Linux Raspbian, Apache (NYSE:APA) Serve + Raspberry Pi PHP’si, Wiring Pi (GPIO arayüzü) ve ödeme çözümü olarak da BTCPAY kullanılmış. Bunun yanı sıra web-soket ve HTML çözümü için PUSHER, PHP, Javascript e jQuery kullanılmış.

Reis gönderisinde BTCPAY platformundan bir ödeme butonu oluşturduğunu ve bu buton sayesinde Lightning Network QR kodu oluşturup ödeme için de direkt olarak QR kodunu kullandığını ifade etti. Videodan da göründüğü üzre işlem oldukça hızlı ve kolay.

Hacker, Bitcoin ile Coca-Cola (NYSE:KO) Alabileceği Otomat Oluşturdu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hacker, Bitcoin ile Coca-Cola Alabileceği Otomat Oluşturdu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i 2019’un son aylarında neler bekliyor? Analistler cevapladı Ethereum’da teknik görünüm olumlu sinyaller üretiyor Forbes: Bitcoin Yeni Altın! 2019’da 10.000 Dolar Zor Bir Hedef UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı ABD’nin Libra Görüşleri Korku Uyandırıyor Son Ralli Google’daki Bitcoin Aramalarını Üç Katına Çıkardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır