Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk Kripto ATM’sini Hizmete Açıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk Kripto ATM’sini Hizmete Açıyor!
Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk Kripto ATM’sini Hizmete Açıyor!

2/2


2/2

Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk kripto ATM’sini faaliyete geçirmeyi planlıyor. Unocoin Borsası kurucusu ve CEO’su Sathvik Vishwanath, Twitter’da yayılan bir fotoğraf ve kripto ATM projesi hakkında bilgi verdi.

İlk Kripto ATM Delhi’de AçılıyorUnocoin Borsası Hindistan’ın ilk kripto ATM’sini hizmete geçireceğini duyurarak ülke’de kripto kullanımına yönelik çok önemli bir hamle yaptı. Tüm dünyayı saran kripto para çılgınlığı, Hindistan’da da kendini göstermeye başladı. Ülkedeki meraklı Hintli yatırımcılar, yerli ve yabancı kripto borsalarına akın etme devam ediyor. Hindistan Merkez Bankası (RBI) ise dijital varlıklar ve bankacılık kaynaklarını kurutan kripto borsalarına karşı harekete geçti. Piyasa’daki geri çekilmelere rağmen borsalara rağbet hala devam ediyor. Hindistan’daki gelen son habere göre en büyük kripto borsalarından biri olan Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk kripto ATM’sini açıyor.

ATM’ler Henüz Yapım AşamasındaUnocoin kurucusu Sathvik Vishwanath, ATM’lerin yerleştirilmesinin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu söyledi. ATM’ler büyük olasılıkla vatandaşların rahatça ulaşabileceği yeterli altyapıya sahip olan alışveriş merkezlerine yerleştirilecektir. Yine de makinelerin konulacağı yerler henüz kesin olarak belirlenmedi.

Bununla birlikte, ilk kripto ATM Delhi’de 147 MG Road’a yerleştirildi söylentileri çıkmaya başladı. Bu ATM’ye ait olduğu iddia edilen resimler, bir kripto meraklısı tarafından Twitter’da yayınlandı. Fotoğrafa göre kripto para ATM’de şimdilik Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve XRP gibi beş kripto para işleminin ablemi bulunuyor. Bunun yanında Unocoin borsası tarafından kurulacak ilk ATM’nin sadece kendi müşterilerine özel olacağı açıklandı. Müşteriler ATM’lerde kripto para işlemlerinden başka herhangi bir banka veya kredi kartı ile işlem yapamayacak.

Unocoin Projesini Sessiz YürütüyorKripto ATM ile ilgili detaylar önümüzdeki hafta açıklanacak. Vishwanath, geliştirme hakkında Inc42’ye şunları söyledi:

ATM’ler henüz yapım aşamasında. Projenin tüm hedefleri faaliyete geçtikten sonra resmi kanallarımızdan gerekli ayrıntılarını açıklayacağız. Bu bir veya iki hafta sürebilir.

Şirket, ATM hakkında daha ayrıntılı bilgi vermedi, ancak Ocak ayında, makinenin nasıl çalıştığı konusunda sade bir blog yayınladı. Makalede, makinenin nasıl çalışacağı hakkında bir kullanım kılavuzu içeriyor. CoinATMRadar’a göre, yaklaşık 3.879 adet kripto para birimi ATM’si şu anda 76 ülkede faaliyet gösteriyor ve ATM’lerin % 99.9 ‘da Bitcoin işlemleri yapılabiliyor. Unocoin Borsası 2013 yılında faaliyetlerine başladı. Şu anda Hindistan’da 1.2 milyonu aşkın müşterisi var.


Türkiye’de Bitcoin ATM Var Mı?Bitcoin ATM, TravelersBox tarafından ülkemizde ilk kez 2013 yılında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde hizmete açılmıştı. Kurulduğunda ise kripto haber kaynaklarında “Dünyanın ikinci Bitcoin ATM’si İstanbul’da hizmete girdi.” şeklinde duyruldu. Ancak, Türkiye’de ilk ve tek olan Bitcoin ATM, bilinmeyen bir sebepten dolayı kaldırılarak hizmetine son verildi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Unocoin Borsası Hindistan’ın ilk Kripto ATM’sini Hizmete Açıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de bu yarılanmayı farklı kılacak 4 şey XRP’ye İlgi Azalmıyor! Ne Bitcoin Ne De Ethereum, İşte En Sevilen Kripto Para Koronavirüs, Bitcoin piyasalarını nasıl etkiliyor? Cardano’da Neler Oluyor: İşte Son Gelişmeler Coinbene Hacklendi Mi? 40 Milyon Amerikan Doları Çalındı Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır