Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek
Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek

© Reuters.  © Reuters.

Birleşik Arap Emirlikleri finansal düzenleyicileri, ICO’lar ile ilgili önemli bir karar aldı. Gelen haberlere göre, heyet bundan sonra ülkede ICO düzenlemek isteyen kurumların SCA’ya başvurmasını isteyecek ve de bu kurumların uygunluklarını araştıracak.

ICO tokenlerinin birer senet olarak görülmesinin de önünü açacak bu yasa değişikliği ile ilgili yapılan planlar, SCA (Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu) tarafından onaylandı. ICO düzenlemek isteyen firmalar için özellikle kara para aklama, terör finansmanı ve vergi kaçırma gibi olayları önlemek için koyulan kurallar sıkı bir şekilde uygulanacak.

Aynı zamanda firmalardan white paper, koin ile ilgili esansiyel miktarda bilgi, gizli mi halka açık mı olup olmadığı ve de ücretler ile ilgili de detaylı bir bilgi istenecek. Bu kurallar çerçevesinde hareket edecek olan ICO düzenleyici firmaların da SCA’ya daha öncesinde başvurarak bilgi almaları gerekecek.

Gerekli incelemelerin ve değerlendirmelerin ardından ülkede operasyon yapma şansına erişecek olan firmaların, ICO sonucu dağıtacağı tokenler de senet değeri görecek ve o ürün sınıfı altında düzenlenecek.

Bu yasal hamleler ile ICO’ları düzenleme anlamında büyük bir adım atmaya hazırlanan Birleşik Arap Emirlikleri, özellikle de yatırımcıları koruyacak ve uluslar arası standartta kara para aklamasının önüne geçmek isteyecek. Son dönemde topladıkları ya da toplayamadıkları paralar ile ciddi bir tartışma konusu olan ve de sayısı her geçen gün biraz daha artan ICO’lar ile ilgili adımı atmış olan Birleşik Arap Emirlikleri’ni bakalım hangi ülkeler takip edecek?

Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirlikleri, ICO’ları Senet Olarak Görecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyor QuadrigaCX Soruşturmasında 5 Yeni Bitcoin Adresi Dikkat Çekiyor Bitcoin Kürşat olayında yeni detaylar: Mağdurlar, 1000’i aşıyor Litecoin Kurucusu Monero’yu Övdü: Onlarda Olan Şeyler, Bizde Yok Fed Kararı Sonrası Dolar ve Euro’da Son Durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır