Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı İçin Harekete Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı İçin Harekete Geçti
Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı İçin Harekete Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Goldman Sachs (NYSE:GS) Bitcoin ve kripto para ticareti için beklenen hamleyi yaptı. Bu, kripto paraların benimsenmesi için önemli bir adım olarak görülüyor.

Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Para Yatırımlarına BaşladıKripto para meraklıları Wall Street oyuncusu Goldman Sachs‘un yeni Bitcoin ticaret ürünü için müşterilerini getireceği günü nefeslerini tutarak bekliyordu. Sonunda o gün geldi.

Ticaret masasına henüz ulaşmamış olmasına rağmen, şirketin az sayıda müşteriye imza attırmaya başladığı bildiriliyor. Bu arada şirket hala gelecekte kripto varlıklar için muhafaza hizmetlerini nasıl yapacağını düşünüyor.

Goldman’ın bu ürünü ile ilgili yapılan haberler ilk olarak Ekim 2017’de manşetlere girdi. Dev yatırım bankasının, Bitcoin ticaret işlemlerine başlamayı planlandığı bildirilmişti. Bu işlemler, vadeli işlem sözleşmelerine benzer ve ancak kripto para üzerinden teslim edilerek yapılacak.

Yan ürünler, temel bir varlığın fiyatını sabitlemek için birlikte çalışan iki ayrı taraf arasındaki sözleşmelerdir. Bu durumda gelecekteki işlem için bir süre boyunca kripto paralar kullanılacak. Satıcı ürünü vermeyi taahhüt ederken kullanıcının, belirli bir tarihte belirli bir fiyatta satın alması planlanır.

Sistem, her iki taraf için volatiliteyi azaltmak ve biraz daha açıklık ve istikrar sağlamak için tasarlanmıştır.

Buradaki Özel Durum Nedir?Bitcoin bazlı ürünler söz konusu olduğunda, yatırımcılar riski yönetebilir. Böylece kripto paralar kolay ve güvenli ibr şekilde tutulur. Sistem, dijital varlıkları kurumsal yatırımcılar ve büyük şirketler için daha erişilebilir kılmak için inşa edilmiştir. Böylece kripto para alanına meşru bir hava getirilmektedir.

Benzer ürünlere, CBOE ve CME Group (NASDAQ:CME) gibi platformlar aracılığıyla da ulaşılabilir. Ancak bu firmalar esas olarak nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile ilgileniyorlar.

Yoldaki ZorluklarGeçen Eylül ayında, Goldman’ın planlarının Bitcoin ve diğer kripto paralaradaki düşüşler sonrasında geçici olarak durdurulduğu iddia edildi.

Bu iddiadan kısa bir süre sonra, şirketin temsilcileri, ürün için kesin bir zaman çizelgesinin asla yapılmadığını belirtti. Ancak, planların üzerinden bir kez daha geçildiği anlaşılıyor.

Goldman Sachs, Bitcoin ticareti için ısrarla destek vermeye devam ediyor. Geçen Mayıs ayında, Goldman yöneticisi olan Rana Yared şöyle demişti:

“Bitcoin veya Bitcoin vadeli işlemlere girmek istiyorum. Çünkü alternatif bir değer olduğunu düşünüyorum. Goldman, müşterileri adına Bitcoin vadeli işlem ticareti yapmak için kendi parasını kullanmaya başlayacak.”

Bu durum, birçok kişinin, kuruluşun, ürün teklifleri üzerinde topu yuvarlamaya başladığına inanmasına neden oldu.

Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Paralara Yatırım Yapıyor mu?3 ay sonra, CEO Lloyd Blankfein, kripto para biriminin ana akım popülerliğini veya benimsenmeyi sağlayamadığını düşünürse, şirketin bu konuda çok kibirli olacağını söyledi:

“Goldman Sachs, bildiğim kadarıyla, kimsenin bana söylemediği sürece, hiç Bitcoin’i yok. Ama eğer işe yaramıyorsa, bunun neden olabileceğinin tarihsel yolunu verebilirim. Ve ben de okulda değilim. Çünkü bu benim için rahatsız edici. Çünkü bu alışılmamış. Bu gerçekleşemez. Bu çok kibirli.”

Ekim ayı ortalarında, Goldman Sachs ve yatırım şirketi Galaxy Digital Ventures‘ın, BitGo‘ya yaklaşık 16 milyon dolar yatırım yaptığı doğrulandı. BitGo, Kaliforniya’daki Palo Alto’da bulunan ve kendi kripto para cüzdanını geliştiren yeni bir blokzincir güvenlik şirketi olarak biliniyor.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Goldman Sachs Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı İçin Harekete Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IBM, 28 Ton Portakalın, Çin’den Singapur’a Yaptığı Yolculuğu Blockchain ile Takip Etti 5 yıl içinde Bitcoin ve kripto piyasası hacmi ne olacak? ABD’li Ünlü Milyarder: Bitcoin’e (BTC) İlgi Duymuyorum Litecoin (LTC) artık Nexo anında kredi sisteminin yeni teminat seçeneği Turkcell, Mobil Dünya Kongresinde Blockchain Teknlojisini Tanıttı Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır