Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor kırıyor! Sadece Bir haftada tam..!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor kırıyor! Sadece Bir haftada tam..!
Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor kırıyor! Sadece Bir haftada tam..!

2/2


2/2

Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor seviyelerde işlem hacmine ulaşmış durumda. Sadece bir hafta içerisinde 24 milyon dolar Bitcoin OTC işlem hacmine ulaştı.

Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor seviyedeVenezuela, hiper enflasyondan dolayı ciddi yara almış durumda. Ülkenin ulusal para brimi Bolivar’a sıfır yetişmiyor. Ülkede yaşanan bu olumsuz durumun kripto para piyasalarına müthiş etkisi var. Ülkede geçen hafta işlem haciminde +1000 işlem gerçekleştirilerek şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük işlem hacmine ulaştı.


Ülkenin içinde bulunduğu sosyo- ekonomik durumun sonucu olarak Bolivar’ın değerinde yakın tarihte tüm dünyanın tanık olduğu en büyük düşüş yaşanmakta. Buna karşın, yetkililer tarafından Bolivar’ın yerine alması için bir varil fiyatına sabitlenmiş kripto para birimi Petro‘nun pazara sürülmesiyle durum daha da karmaşık hale geldi.


Nicolas Maduro, Venezuela’nın başkanı, ülke insanına Petro’yu birikim yapmasını tavsiye etti. Aslında Petro’nun ortaya çıkış sebebi, ABD yaptırımları tarafından kıskaca alınmış ülke ekonomisini kripto paralar ile kurtarmak. Petro’yu varil petrol fiyatına sabitleyerek böylelikle uluslararası ticarette USD’ye olan bağımlılığı ortadan kaldırmayı planlıyorlar.

Her ne kadar kripto parabirimi petro, ülkenin ekonomik havasına istikrar getirmeyi amaçlasa da, ülke insanı Bolivar’dan USD’ye geçiş için kripto para birimlerini bir köprü olarak kullanıyor. Sadece bir hafta içerisinde 24 milyon dolar değerinde Bolivardan USD’ye geçiş oldu. Bu durumun Petro’ya ne gibi etkisi olacağını göreceğiz!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela’da Bitcoin OTC işlemleri rekor kırıyor! Sadece Bir haftada tam..! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Altcoin Kralı Ethereum Kritik Direnç Seviyesini Kırdı! Sırada Ne Var? Ripple (XRP) uçuyor: Ethereum (ETH) ise kara kara düşünüyor! Bulgaristan’da Bitcoin Rezervi, Altını Geride Bıraktı Quadriga Olayında Yeni Gelişmeler Forbes Blockchain 50: Blockchain’in Milyar Dolarlık Bebekleri BTC yüzde 12 arttı – Bitcoin 2019 zirvesi mi geliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır