Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin Finansal Regülatörü, İki Bankayı Kötü Kripto Para İşlem Yönetimi İçin Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin Finansal Regülatörü, İki Bankayı Kötü Kripto Para İşlem Yönetimi İçin Uyardı
Güney Kore’nin Finansal Regülatörü, İki Bankayı Kötü Kripto Para İşlem Yönetimi İçin Uyardı4 Aralık tarihinde yerel bir medya kaynağı The Daily‘nin aktardığına göre, Güney Kore’nin finansal regülatörü, ülkenin önde gelen iki yerli bankasını, kripto para birimi işlemlerindeki kötü yönetimleri ve kara para aklamayı önleme regülasyonlara uymamaları konusunda uyardı.

Finansal Denetim Hizmeti (FSS), Kookmin Bank ve Nonghyup Bank isimli finansal kurumları uyardı ve bunların ”sanal para birimi işlemleri ile ilgili mantıksız unsurlara sahip olduğunu” buldu. Haberde belirtilene göre istenen regülasyon ve denetim şartları tam olarak kesin olmamakla beraber, FSS’nin yaptığı uyarı sadece gerçek ad-soyad ile sisteme giriş yapmış bir kaç hesap ile ilgili ve kripto para borsası hesaplarından kaynaklı değil.

FSS tarafından uyarılmış finansal kurumların, üç ay gibi bir süre içerisinde gerekli düzenlemeleri yapıp bunları FSS’ye sunması ve onay alması gerekmekte.

”Eğer FSS içeriğin yeterli olmadığını düşünürse, regülatör gelecekte daha direkt yaptırımlar uygulama yoluna gidebilir.”

FSS bu yılın başlarında başka bir regülatör olan FIU ile birlikte, ülkenin önde gelen altı bankasını teftiş etmişti ve bunların arasında Kookmin Bank ile Nonghyup Bank da yer almaktaydı. Söz konusu denetim ve teftiş, bankaların ”sanal para birimi hesaplarında gerekli kara para aklamayı önleme ve diğer unsurları yerine getirip getirmediğini görmek” amacı ile gerçekleştirildi.

Bunun yanı sıra Güney Kore hükümeti geçtiğimiz Ocak ayında kripto para borsalarının mevcut regülasyonlara olan uyumunu izlemesi için özel bir ekip de kurmuştu.

Güney Kore’nin Finansal Regülatörü, İki Bankayı Kötü Kripto Para İşlem Yönetimi İçin Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin Finansal Regülatörü, İki Bankayı Kötü Kripto Para İşlem Yönetimi İçin Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fundstrat’tan Thomas Lee Bakkt etkisi konusunda “Çok Olumlu”; Lansman için son 3 gün! Tom Lee, Kripto Para Piyasaları ile İlgili Koin Bülteni’ne Konuştu! Bitcoin, 2019’da Artacak Çin’den Yeni Kripto Para Değerlendirmesi Winklevoss: Kenarda Beklemek, Bitcoin’e Yatırım Yapmaktan Daha Çılgınca! Türkiye’de Elektrik Fiyatına Zam Geldi: Madenciler Zorda Kaldı Bitcoin 1% artışla 9.151,8 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır