Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma!

Ana Sayfa » GÜNCEL » FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma!
FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma!

© Reuters.  © Reuters.

Amerika’da Finansal Sektörü Düzenleyici Kurum olan FINRA, ilk kez bir token satışı üzerinden bir vatandaş hakkında yasal soruşturma başlattı.

Massachuets’ta ikamet eden ve HempCoin isimli bir token çıkararak ‘oldukça iyi değere sahip bir şirkete’ yatırım yapma fırsatı sunduğunu belirten Ayre ve arkadaşları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucu FINRA’nın bu isimlerin aynı zamanda yatırımcıları da yanlış yönlendirdiği sonucuna vardığı belirtiliyor.

Pazarlanabilen senet destekli madenciliği yapılabilen ilk koin olarak da tanıtılan HempCoin ile ilgili Ayre’nin daha sonra gerekli başvuruları yapmadığı ve koini senet olarak kaydettirmek için herhangi bir hamlede de bulunmadığı da ortaya çıkarken; aynı süre zarfı boyunca Ayre’nin sürekli olarak koin ile ilgili yalan yanlış ifadelerde bulunduğu ve yatırımcıları da aldatmak için sürekli olarak sözler verdiği ve bunları hiçbir zaman tutmadığı da belirtiliyor.

Ayre’nin bu soruşturmanın ardından heyetin karşısına çıkacağı ve bir savunma vereceği tahmin ediliyor. Tabii ki Ayre, direk olarak suçlamaları kabul de edebilir ancak bu biraz daha düşük ihtimalli bir senaryo olarak karşımıza çıkıyor. Eğer FINRA’nın yaptığı incelemeler ve araştırmalar sonucu Ayre suçlu bulunursa ceza alabilir, yasaklanabilir ya da süresiz olarak ekonomi piyasasından uzak tutulabilir.

Salı günü ilk olarak FINRA’nın yaptığı bu soruşturma, sektördeki taşları yerinden oynatabilir. Otoriteler, bundan sonra çok daha fazla sayıda şirketin FINRA’nın kıskacına girebileceğini ve denetimin artacağını ön görüyor.

FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

FINRA’dan HempCoin’e Soruşturma! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Tron CTO’su, Justin Sun’ın Öne Sürdüğü İddiaları Yalanladı! İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi ABD Şehrinde Hayatı Durduran Hackerlar Bitcoin’le Fidye İstiyor ABD Hukuk Profesörü: Kafa Karıştırıcı Kripto Para Regülasyonları Yeniliği Engelleyecek CFTC Yetkilisi, SEC’in Bitcoin ETF’si Kabul Etmeme Gerekçelerine Karşı Çıktı! Nobel Ödüllü Ekonomist’ten karamsar Bitcoin yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır