Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti
Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Salı günü düzenleyici endişelerle düştü, Güney Kore kripto paraları yasaklamayı düşünüyor.

Bitcoin Bitfinex borsasında geceyarısı 11.642$’ı gördükten sonra en son saat 15.59’da %5,13 düşerek 10.927$’dan işlem görüyordu. Bitcoin Şubat başında son iki ayın en düşük değeri 6.000$’ı test ettikten sonra 11.000$’ın üzerinde kalmak için çaba sarfediyor.

Güney Koreli yetkililer hükümet çalışanlarına kripto para ticareti yapmayı ve ellerinde tutmayı yasakladı, ve hatta iş pozisyonlarında dijital dövizlerle yapacak hiçbir işlemi olmayanları cezalandırmayı bile düşünüyor.

Sanal dövizlerin popülaritesinin artmasıyla, Dünya genelindeki düzenleyiciler kripto paraları düzenlemek için iyi bir yol aramaya koyuldu. Güney Kore para birimlerini toptan şekilde düzenlemeyi düşünürken, Cuma günü Carney kripto paraların finansal balon olduğu ve yatırımcıların bundan korunması gerektiğini belirtmişti.

Ripple fiyatları popüler borsa Coinbase’in kendi platformuna kripto parayı ekleyeceği spekülasyonlarının sona ermesiyle bir gün önceki kazançlarının neredeyse hepsini yitirerek düşüşe geçti. Coinbase’in “GDAX veya Coinbase’e yeni bir varlık ilave etme kararı almadığını” ve “aksi bir durumun yanlış ve şirketin yetkisi dışında olur” demesinin ardından, piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para Ripple yaklaşık %12 kaybederek 0,93389$’a geriledi.

Diğer taraftan, ABD Marshals Hizmetleri 25 milyon$ değerindeki 2.170 Bitcoin’in federal suçlar için kullanıldığını ve 19 Mart’ta aktivasyonlarının durdurulabileceğini söyledi.

Diğer sanal dövizler de düşük seyrediyor, Ethereum %4,14 düşerek 830.55$ olurken, Litecoin en son %5,43 kaybederek 201,86$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Güney Kore’nin Hükümet Ticareti Yasağından Sonra Düşüşe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

1 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Ödüllü Oyun! Kripto Para Borsası Bithumb Saldırıya Uğradı: 19 Milyon Dolar Kayıp Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Kripto Para Yatırımı Twitter Libra projesine destek vermeyeceğini açıkladı Bitcoin fiyat tahmini: Nefesler tutuldu! Bugünkü kapanış önümüzdeki iki haftayı belirleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır