Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP’nin CoinMarketCap Üzerindeki İkinciliği Bu Sefer Kalıcı Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP’nin CoinMarketCap Üzerindeki İkinciliği Bu Sefer Kalıcı Mı?
XRP’nin CoinMarketCap Üzerindeki İkinciliği Bu Sefer Kalıcı Mı?

2/2


2/2


Kripto para piyasası boyunca çeşitli zaman aralıklarında ikinciliğe yükselmiş olan XRP, ne yazık ki bu pozisyonu uzun süre koruyamamış ve tekrardan üçüncülüğe düşmüştü. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan kripto para piyasası çöküşünden diğerlerine kıyasla çok daha az bir zararla ayrılmayı başaran XRP, bu sayede ikinciliğe tekrar geçmeyi ve Ethereum‘u bir alt sıraya göndermeyi de başardı. 15 Kasım tarihinde toplam piyasa hacmi 19.39 milyar dolara ulaşan XRP, o tarihten bu tarihe ikinciliği hala bırakmadı ve daha önce kırdığı 13 günlük rekorun sadece 1 gün gerisinden seyretmekte.

XRP’nin daha önce ikincilik konumunda 13 gün boyunca kaldığı zaman ise, 2016 yılının 26 Ocak tarihinde başlamıştı.


Bunun yanı sıra XRP’nin piyasa üzerindeki toplam sermaye miktarına ve egemenliğine bakıldığında, XRP geçtiğimiz 20 Kasım tarihinde 45 haftanın rekorunu kırmış ve %12.74’e yükselmişti. Kıyaslama yapmak açısından, Bitcoin’in mevcut egemenliği %53.9 civarlarında gezinirken, Ether’in ise %9 seviyelerinde yer alıyor.

Bazı uzmanlara ve kripto para topluluğu üyelerine göre, Bitcoin gibi iş ispatı modeli kullanan ve madencilik mekanizması olan kripto para birimlerinin devri kapandı. Madenciliğin çok maliyetli olması ve bir çok açıdan artık kazanç elde ettirmemesi, Bitcoin ve buna benzeyen kripto para birimlerini merkeziyete ve sadece gücü yetenin ağı kontrol etmesine olanak sağlıyor.

XRP, XLM ve buna benzer olup, iş ispatı dışında bir yöntem kullanan kripto para birimleri ise geleceğin kripto paraları olarak görülmekte. Tabii ki kripto para piyasasında hiçbir şeyin kesin olmadığını ve bir gün içerisinde bile her şeyin ve bütün düzenin değişebileceğini göz önünde bulundurmak lazım.

XRP’nin CoinMarketCap Üzerindeki İkinciliği Bu Sefer Kalıcı Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP’nin CoinMarketCap Üzerindeki İkinciliği Bu Sefer Kalıcı Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

100 kat kaldıraç ile 2000 BTC kaybeden trader, intihar etti ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli! Bitcoin devinin eski CEO’sundan, çok konuşulacak kripto girişimi Bitcoin Uzmanı Jeff Garzik, Kripto Paralardaki Ekonomik Paradoksu Açıkladı Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin borsası Binance, Türk Lirasını destekleyecek! Vinny Lingham: Bitcoin Yakında 12.000 Doları Test Edebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır