Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir
Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir

2/2
Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede BırakabilirEthereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir

2/2

Bitcoin piyasada tutarlı bir hareket izliyor gibi görünüyor. Zira Bitcoin diğer bütün altcoinlerle bir şekilde ilişkili iken Ethereum bir istisna olarak karşımızda duruyor. Bununla birlikte Ethereum’un ikinci sıraya yükselişi bir boğa koşusu sırasında meydana gelmiş gibi duruyor.

Bitcoin Altcoinlere Karşı Nazik
Bitcoin (BTC) ile farkedilen bu korelasyona rağmen, 2019’un açılış aylarında özellikle altcoinlere karşı Bitcoin nazik bir davranış sergiledi. Bu nazik davranış altcoin mevsiminin yaşanmasını tetikledi.

Ocak ayından bu yana Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) gibi bazı altcoinler fiyatta % 100’den fazla artış gerçekleştirirken, BTC aynı dönemde sadece % 5’in üzerinde bir artış gerçekleştirdi.

Ethereum BTC’den Daha İyi Performans Gösterecek
Delphi Digital’in araştırması, bir sonraki boğa koşusunda Ethereum’un BTC’den daha iyi performans göstereceğine yönelik işaretlerin bulunduğunu belirtiyor. Araştırmaya göre böyle bir durum boğa koşusu olduğu sürece hiç de şaşırtıcı bir durum değil.

Delphi Digital, varsayımlarını fiyat oynaklığına dayandırıyor. Araştırmaya göre aşağıdaki grafikte de görüleceği üzere ETH, BTC’den daha yüksek düzeyde oynaklık yaşıyor.

Grafik, 2017’ye kadar uzanan bir BTC ve ETH oynaklığı katmanlarını gösteriyor. Geçtiğimiz 6 ay boyunca ETH, BTC’den çok daha değişken durumda. Bu durum, beta hesaplamaları ile tanımlanıyor. Bu hesaplamalar, bir varlık fiyatının genel piyasadaki değişikliklere karşı duyarlılığını ölçüyor. 1’in üzerindeki herhangi bir beta değeri, piyasaya kıyasla daha yüksek oynaklığın göstergesi durumunda.

Başka bir grafik ETH ile BTC’nin intramarket korelasyonunu gösteriyor:

Bu grafik bize iki varlık arasındaki korelasyonun zayıflamakta olduğunu, genellikle ETH’nin, bu korelasyonlar sona erdiğinde, altcoin mevsimi itibariyle BTC’den daha iyi performans gösterdiğini söylüyor.

Analistlerin Bakış Açıları
Çoğu kişi altcoin mevsiminin geciktiğini ifade ederken, birkaç analist de piyasanın genel durumuna bakarak BTC Hakimiyetine odaklanıyor.

BTC’nin piyasa hakimiyetinin artması veya eksilmesi, genellikle altcoin fiyatlarındaki artışla ilişkilendiriliyor. BTC’nin piyasa hakimiyetindeki bir düşüş altcoinler ile ters bir korelasyona işaret ediyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti düşünce altcoinlerin piyasa hakimiyeti artıyor. Haliyle bunun tam tersi durum da söz konusu.

BTC’nin piyasa hakimiyetindeki durgunluğun, daha az korelasyon ve daha yüksek oynaklığın bir araya gelmesiyle birlikte, yakın gelecekte ETH’nin ve dolayısıyla diğer altcoinlerin BTC’den daha iyi performans gösterdiğini görmemiz mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bitcoin’i Gölgede Bırakabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Hedge Fonlarında Durum Ne? Ethereum Uygulamalarının Sadece Yüzde 14’ü Verimli Kullanılıyor 13 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC’de düşüş hızlanabilir mi? Bitcoin fiyatları 9 bin dolar seviyesinde seyrediyor Kripto Para Piyasalarında Son Durum: BAT’da Büyük Yükseliş Yaşanıyor Arthur Hayes: Bitcoin, ”Elektronik Paranın Gizli Hali İçin Toplumun En İyi Umududur”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır