Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hukuk Firması Perkins Coie, Eski CFTC Danışmanını Kripto ve Blockchain Grubuna Dahil Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hukuk Firması Perkins Coie, Eski CFTC Danışmanını Kripto ve Blockchain Grubuna Dahil Etti
Hukuk Firması Perkins Coie, Eski CFTC Danışmanını Kripto ve Blockchain Grubuna Dahil Etti6 Kasım tarihinde yapılan basın açıklamasına göre, ABD menşeli uluslararası hukuk firması Perkins Coie (PC), ülkenin finansal regülatörlerinden olan CFTC‘nin eski danışmanlarından birisini, kendi blockchain ve kripto para ekibine dahil ettiğini açıkladı.

Daha önce CFTC bünyesinde çalışmış olan Kari Larsen, artık PC’nin ”Blockchain Teknolojisi & Dijital Para Birimleri” isimli grubunda çalışacak. Grup ilk olarak 2013 yılında kurulmuştu ve PC ta o günlerde bile sektörün önünün açık olduğunu fark edip, bu alanda yasal düzenlemeler konusunda kendisini geliştirmesi gerektiğine karar vermişti. Görünüşe göre verilen karar oldukça yerinde ve mantıklı bir hamle olmuş olacak ki, firma ABD ve uluslararası gündemde kripto paralar ve blockchain ile alakalı bir çok olaya bakmakta.

Firmanın yatırım danışmanlığı kurulunda olan kurucu ortak Molly Moynihan, konu hakkında şunları ifade etti:

”Kari’nin, kripto para birimlerinin ve blockchain’in bizim endüstrimize yapacağı etkinin gerçek anlamının farkında olduğundan eminim.”

”Kendisinin emtia ve alım satımsal konularda temsil ettiği çeşitli müşteriler sayesinde elde ettiği ciddi deneyimleri ve daha önce ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği içerisindeki küresel emtia konularına, kanunlarına ve düzenlemelerine olan hakimiyeti de bizim ulusal uygulamamız için önemli bir avantaj olacaktır.”

Özellikle 2018 yılının ikinci yarısından itibaren sektöre hızlı bir giriş yapan kurumsal yatırımcılar, kendilerini güvence altına almak için yasal ve düzenleyici konular hakkında ciddi bir destek almakta ve bu da hukuk firmalarının önünü açmakta.

Hukuk Firması Perkins Coie, Eski CFTC Danışmanını Kripto ve Blockchain Grubuna Dahil Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hukuk Firması Perkins Coie, Eski CFTC Danışmanını Kripto ve Blockchain Grubuna Dahil Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cryptopia Saldırganı Elindeki Fonları Değişik Bir Yöntemle Binance’ye Gönderiyor Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu Bitcoin kârını almak isteyen balina, 213 milyon dolar değerinde BTC taşıdı Didem Soydan: Bitcoin’e kimsenin inanmadığı zamanda yatırım yaptım Bitfinex’in Token Geri Satın Alma Mekanizması Ne Kadar Şeffaf? EOS’un Şirketi Block.One Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı: Voice

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır