Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Bitcoin yatırımcıları için öneriler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Bitcoin yatırımcıları için öneriler
Yeni Bitcoin yatırımcıları için öneriler

© Reuters.  © Reuters.

Yeni Bitcoin yatırımcıları son zamanlarda yaşanan değer kaybından sonra kafa karışıklığı yaşıyor. Bitcoinlerini satsın mı tutsun mu karar veremiyor. Bu kadar risk dolu bir piyasada ne yapmalı ve nasıl bir beklentiye girmeli?

Yeni Bitcoin yatırımcıları beklentilerini hangi düzeyde tutmalı?Yeni Bitcoin yatırımcıları eğer 5 yıl önce Bitcoin’e yatırım yapmış olsalardı şimdi milyoner olmuşlardı. Eğer Aralık 2017’de tam da zirvedeyken yapmış olsalardı şimdi beş parasız kalmış olacaklardı. Belki okuyucularımız arasında bu iki durumu da yaşamış olan vardır. Kripto para piyasasının değişkenliği yatırımcıları büyük risklere maruz bırakabiliyor. Böyle bir piyasada çok dikkatle karar vermek de yarar var.

(ilginizi çekebilir: Tam eşikteyiz..Tarih tekrardan ibaret ise BTC’nin bu grafiğine bakmalısınız)

Bitcoin’e yatırım yapma konusunda kararsız olanlar var, herhalde piyasadaki Kasım fırtınasından sonra vazgeçmişlerdir ya da umutlarını kaybetmişlerdir. Şu sıralar Bitcoin 4,000 dolar etrafında dolaşıp duruyor. 4,000 dolar bir anahtar seviye ve 3,500 de birkaç hafta dolaştıktan sonra bu seviyeye gelmesi aslında güzel bir gelişme.

(İlgnizi çekebilir: Max Keiser: Bitcoin 100 bin doları görerek kendisinden beklenen hamleyi yapacak)

Bu son yaşanalar pek çok yatırımcının kafasını karıştırdı. Geçen yıl o kadar yüksek bir değere çıkmışken bu yıl yaşananlar nedir? Amerika Adalet bakanlığı geçen yıl ki fiyat rekorunun ardında manipülasyon olup olmadığını araştırıyor. Geçen yıl ki fiyatlar şişirmem miydi? İyi ama bir taraftan Nasdaq gelecek yılın ilk çeyreğinde Bitcoin vadelileri başlatmayı planlıyor. Bu plan Bitcoin’in gücüne güç katmayacak mı? Kafalar iyice karışıyor değil mi?

Aslında Bu piyasaya yatırım yapan herkes önce şunu iyi bilmeli, yatırdığınız tüm varlığınızı kaybedebilirsiniz. Yatırım konusunda uzmanlardan Edelman Mali Hizmetler şirketinin kurucu yöneticisi Ric Edelman bu konu ile ilgili şunları söylüyor:

“Yatırım yaparken iki noktayı göz önüne almak gerek: birincisi yıllarca bu varlığınızı orada tutacaksınız belki de on yıllar boyunca ve ikincisi volatilite varlığınızın vazgeçilmez bir parçası”

(ilginizi çekebilir: Tim Draper: bitcoin 4 yılda 60 kat artabilir)

2018 Ocak ayından bu yana Bitcoin % 70 düşüş kaydetti. North Carolina Üniversitesinden Prof.Campbell R.Harvey’e göre Bitcoin’in en kötü günü Dow Jones sektörel ortalamasında 4000 puana eşit.

Profesör Cammpbell bitcoinin en düşük ve en yüksek noktalarını, ana akım yatırımlarla karşılaştırdı. Ana akım yatırımlar dolar ve altın. Bitcoin’in volatilitesi altın ve dolardan % 80 daha yüksek. Bu ne demek? 2011 de yatırım yapıp kazananlar gibi kazanacağınızı düşünerek dijital paralara yatırım yapmayın, uzun zamanları göze alın demek. Bu kripto para sektörün de kazanmak için yıllarca bekleyebilirsiniz. Siz ne dersiniz? Profesör haklı mı?

(ilginizi çekebilir: Bitcoin daha kötü günler gördü ama her zaman daha güçlü geldi)

(ilgili yazımız: Uzman görüşü: 6 aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın)

( ilginizi çekebilir: Bitcoin’in 3000 dolar ile 5000 dolar arasındaki yolculuğu ne kadar sürecek)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Bitcoin yatırımcıları için öneriler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Eğer Bitcoin Üç Gün Daha Dayanabilirse…” Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı Aliant, Tüccarlar İçin Ücretsiz Kripto Para Ödeme İşlemi Sunacak 20.000 BTC’lik Satın Alma Emri Bitcoin Fiyatını 5.000 Dolara Yükseltmiş Olabilir Bitcoin düşüyor: Analistler bakın BTC’de şimdi hangi seviyeleri bekliyor Banco Santander Yetkilisi: Ripple Şeffaflık, Kesinlik ve Hız Sağlıyor Bakkt Kripto Para Platformu İki Yeni Tecrübeli İsim İle Kadrosunu Büyütmeye Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır