Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain’i Eleştirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain’i Eleştirdi
Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain’i Eleştirdi

2/2


2/2


Özellikle geçtiğimiz 2 yıl boyunca, ‘Bitcoin’, ‘Ethereum’, ve ‘Blockchain’ kelimeleri, artık her dilde kullanılmaya başlanan popüler kelimeler haline geldi. Bunun en büyük sebeplerinden en önemlileri ise, dünyanın en büyük teknoloji devlerinin ve firmalarının, yavaş yavaş Blockchain tabanlı teknolojilere geçiş yapması ve kripto para birimlerinin de 2017 yılı sonunda yaşadığı yükseliş olarak ifade edilebilir.

Ethereum ağının en önemli isimlerinden birisi olan kurucu ortağı Vitalik Buterin, Quartz kaynağı ile yaptığı röportajda yapılan blockchain tabanlı projelere değindi ve IBM‘yi bu konuda eleştirdi.

IBM (NYSE:IBM) ve dünyaca ünlü lojistik devi Maersk’in tedarik zinciri yönetim test ağına değinen Buterin, bunların ‘merkeziyetsizlik’ olayını tamamen anlamadığını ve böyle kurumların sadece halka açık ağları kullanması gerektiğini belirtti. Yakın bir zamanda blockchain teknolojisinin gıda endüstrisindeki kullanımını öven Buterin, yaptığı bu açıklamaları da vurgulayarak IBM’nin blockchain ile marul taşımasının aslında çok yanlış olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde Walmart (NYSE:WMT) da gıda ile ilgili sıkıntılar sonrası marul ve sebze taşınması için blockchain teknolojisine geçilmesini önermişti.


İlgili haber:
Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain Kullanın

Vitalik’in görüşlerinin aksine bazı önde gelen uzmanlar ise, kripto para birimleri yerine blockchain teknolojisinin piyasada kalıcı olacağını ve bunun adeta bir devrim başlatacağını ifade etmekte. Dünyaca ünlü bir isim olan ‘sürgün’ Edward Snowden de, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada blockchain teknolojisinin belirli sistemlerde güven konusunda hiç görülmemiş seviyelere ulaşacağını ifade etmişti.

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain’i Eleştirdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, IBM Tarafından Geliştirilen Blockchain’i Eleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kripto Para Hacim Bilgisi Ölçütü Kullanıma Sunuldu Bloomberg, Kripto piyasasının sağlam coinlerini belirledi. Aralarında favori coininiz var mı? İki girişim Amazon’da Ethereum kullanımı için bir ödeme sistemi geliştiriyor Dash Ceo’su: Bitcoin Uzun Vadede Yok Olacak Ripple Piyasa Stratejisti Johnson: XRP Bir Menkul Kıymet Değil ve SEC de Bunu Anlayacak ABD’li Otomobil Devi General Motors, Otonom Araçların Veri Yönetimi ile İlgili Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır