Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ConsenSys Araştırması: EOS Ağı Aslında Bir Blockchain Değil, ‘Bulut Hizmeti’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ConsenSys Araştırması: EOS Ağı Aslında Bir Blockchain Değil, ‘Bulut Hizmeti’
ConsenSys Araştırması: EOS Ağı Aslında Bir Blockchain Değil, ‘Bulut Hizmeti’ConsenSys tarafından başlatılıp Los Angeles merkezli bir blockchain test şirketi olan Whiteblock‘un yürüttüğü araştırmaya göre, piyasa hacmine göre dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi EOS, aslında bir blockchain ağı değil, ‘bulut hizmeti’.

”EOS bir blockchain ağının veya eşler arası ağın en temel özelliği olmadan, aslında merkezi bir bulut sistemi mimarisi (istemci veya sunucu) ile birebir aynı.”

Yapılan testler bir laboratuvar ortamında EOS ağının replikası ile yapıldı ve şirket EOS ağının aslında bir bulut hizmetinden farklı olmadığını ortaya koydu. Dünyanın en büyük blockchain platformlarından birisi olarak görülen EOS’un, araştırma firmasına göre aslında bulut hizmeti olmasının temel sebebi ise, ”değiştirilemezlik” özelliği eksikliği. Araştırma firması EOS blockchain ağının, blockchain teknolojisinin en temel unsurundan yoksun olduğunu ve bu yüzden aslında merkezi bir bulut hizmeti olduğunu düşünmekte.

Whiteblock tarafından yapılan testler Eylül ayında başlatılan ve iki ay botunca devam etti. The Next Web platformunda yayınlanan konuyla ilgili gönderi ise şu şekilde:

”Kontrollü bir laboratuvar ortamında yapılan testler ve deneyler sonrası, bu araştırma blockchain topluluğu için bir referans sunmak adına, EOS dizaynının, performansının ve ekonomisinin tam ve objektif bir modelini ortaya koymaktadır.”

Araştırmada bun yanı sıra EOS ile yapılan işlemlerin ”kriptografik olarak onaylanmadığı” da vurgulanmakta ve bunun blok üreticilerinin gizli anlaşmalar yapabileceğine yol açacağına dikkat çekilmekte.

ConsenSys Araştırması: EOS Ağı Aslında Bir Blockchain Değil, ‘Bulut Hizmeti’ isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ConsenSys Araştırması: EOS Ağı Aslında Bir Blockchain Değil, ‘Bulut Hizmeti’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen analistten çarpıcı BTC tahmini geldi! Avustralya’da Devlet Bilgisayarı Bitcoin Madenciliği İçin Kullanıldı ETF İle İlgili Karar İçin Bu Hafta Son Tarih! Google iOS’daki klavyesine Bitcoin sembolü ekledi Forbes: Bitcoin PoW sözleşmesi kusurlu, daha üstün bir konsensus mekanizmasına ihtiyaç var! Binance CEO’su CZ, Kripto Para Piyasasının İyiye Gittiğini İşaret Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır