Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Türk Yarışma Programında 125.000 TL’lik Bitcoin Sorusu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Türk Yarışma Programında 125.000 TL’lik Bitcoin Sorusu!
Türk Yarışma Programında 125.000 TL’lik Bitcoin Sorusu!Dünyanın çoğu yerinde yapılan ve Türkiye içerisinde de 2017 yılından beri yayımlanmaya başlayan ”Milyonluk Resim” isimli yarışma programı, bu akşamki 92. bölümünde kripto para birimleri ile ilgili bir soru sordu.

Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem tarafından sorulan soru, Türk kripto Twitter ortamında da hızla yayıldı.

”Resimdeki sanal para birimi” olarak söz edilen Bitcoin‘in, 2010 yılında ilk kez hangi ürünün alışverişinde kullanılarak kayıtlara geçtiği sorulmakta. Şıkların arasında ayakkabı, pizza, uçak bileti ve çiçek bulunsa da, sektörü az çok takip eden kişiler bunun pizza olduğunu anında tahmin edecektir. Ancak yine de soruda bir sıkıntı var çünkü 10.000 Bitcoin‘i iki pizza satın almak için veren adam olarak üne kavuşan Laszlo Hanyecz‘in, gerçekten de Bitcoin ile ilk ürün satın alma işlemini yapıp yapmadığının bir garantisi yok.

Şüphesiz kendisinin 2010 yılında yaptığı pizza başına 5.000 BTC’lik işlem çok büyük bir sükse yapmış olsa da, bunun ilk ürün satın alma işlemi olup olmadığına dair herhangi bir kesin kanıt yok.

Hanyecz 22 Mayıs 2010 tarihinde Reddit forumundaki bir gönderide bir kişinin kendisi için pizza satın almasını sağlamış ve o kişiye pizza için gereken 62 doları tamı tamına 10.000 Bitcoin ile ödemişti.

Türk Yarışma Programında 125.000 TL’lik Bitcoin Sorusu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türk Yarışma Programında 125.000 TL’lik Bitcoin Sorusu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran ve Rusya, ABD Yaptırımları Karşısında Kripto Para Kullanabilir Bitcoin Sakin; Japonya Kripto Sanayiye Öz-düzenleme Statüsü Veriyor NEO’dan Sonra GVT de Yatırımcısını Memnun Etti Binance Kampanya Başlattı Çinli E-ticaret Devi Alibaba ve Bir Kripto Para Şirketi Arasındaki Davada Anlaşmaya Varıldı Avusturyalı Bakan: Blockchain’i Düzenlemeye Gerek Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır