Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı!
Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı!Monero ağındaki gönderim ücretleri, yapılan son güncelleme ile birlikte neredeyse sıfıra indi. Monero ağındaki gizlilik özelliklerini daha ölçeklenebilir kılmayı hedefleyen güncellemenin şu anda gönderim ücretlerini neredeyse %96 oranında düşürdüğü açıklandı.

Güncellemeden önce yaklaşık 0,54 dolar olan Monero gönderim ücretleri an itibariyle ise 0,021 dolara kadar indi. Bu gelişmenin yaşanması ile birlikte konuşan Monero geliştirici ekibinden moneromoo takma adlı isim, gönderim ücretlerinin düşmeye devam edeceğini iddia etti.

Kullanım alanının artması ve sistemin daha iyi bir şekilde ölçeklenebilmesi için çalışmalara devam eden Monero ekibi, son hamleleri ile birlikte bu yönde net bir adım daha atmış oldu.

Özellikle mikro ödemelerde XMR kullanımını arttırmayı hedefleyen Monero ekibi, gönderim ücretlerini bir kademe daha düşürerek bu noktada bir başarı elde etmiş oldu.

Gizlilik odaklı olması ve takip edilemez oluşu ile kripto para camiasını tabiri caizse bıçak gibi ikiye bölen Monero’yu bir kesim oldukça beğenirken, XMR’nin her ne olursa olsun mevcudiyetini sürdüreceğini iddia ediyor.

Buna karşın gizlilik odaklı olması sebebiyle bazı illegal işlerde kullanımını bahane gösteren bir grup kripto para takipçisi ise, Monero’nun regülasyonlar sonucu ayakta kalmasını oldukça zor  gördüklerini ifade ediyor.

Hangi tarafın haklı olacağını ise, ancak zaman gösterecek. Ancak ağda yapılan bu iyileştirmeler ve Monero’nun yaşadığı bu son gelişmeler ile birlikte, koinin durumu şu an için son derece parlak.

Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Monero Hard Forku Gönderim Ücretlerini Neredeyse Sıfırladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON ilk defa, Litecoin ve Stellar’ı geçti ve yükselişini sürdürüyor Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 2018 Yılında İki Katına Çıktı Bitcoin 5% artışla 5.546,2 seviyesinin üzerine çıktı Marcus’tan Libra Konusunda ABD’ye Çin Uyarısı Bitcoin Madenciliği Yapmak Hiç Olmadığı Kadar Zorlaştı Rusya’da Meclis Üyesi: Dijital Ekonomi Alanına Yoğunlaşacağız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır