Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya Başkanının Eleştirdiği Yeni Kripto Para Projesi, Askıya Alındı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya Başkanının Eleştirdiği Yeni Kripto Para Projesi, Askıya Alındı!
Brezilya Başkanının Eleştirdiği Yeni Kripto Para Projesi, Askıya Alındı!Yaklaşık bir hafta önce başkanlığı devralan Jair Bolsonaro, geçtiğimiz 7 Ocak tarihinde yerli halk için bir tür kripto para birimi üretmeyi amaçlayan projeyi sert bir şekilde eleştirmişti.

Bolsonaro, yeni hükümetin çok yakında devletin sahip olduğu ekonomik gelişim bankası BNDES ve diğer kurumlar tarafından yapılan sözleşme ve projelerin ”kara kutusunu” açacağını ifade etti. Başkan bu ifadesiyle önceki hükümetin Brezilya’nın yerli nüfusu için bir tür kripto para birimi üretme projesine değindi ki daha sonra proje iptal edildi.

Yerel bir haber kaynağı olan Estadao’nun yaptığı açıklamalara göre, Başkan Michel Temer başkanlığı bırakmadan birkaç gün önce, Brezilya’nın yerli halkını kapsayan FUNAI organizasyonu, Fluminense Federal Üniversitesi ile kripto paralarla ilgili bir sözleşme imzaladı. İlgili proje federal bütçeden 11.7 milyon dolar gerektirmesiyle de ülkede gündeme oturmuştu.

Portal do Bitcoin isimli kaynağın aktardığına göre ise, iki kurum arasında yapılan sözleşme ülkenin yerli popülasyonu arasında sirkülasyonda dolaşacak bir kripto para birimi üretilmesini konu almakta. Ancak daha sonra 3 Ocak tarihinde iptal edilen sözleşmenin rafa kaldırılmasının temel sebebi ise, yeni Başkan tarafından yapılan eleştiri ve kullanılan mali kaynaklar olarak ifade edilmekte.

Brezilya Başkanının Eleştirdiği Yeni Kripto Para Projesi, Askıya Alındı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya Başkanının Eleştirdiği Yeni Kripto Para Projesi, Askıya Alındı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler analistten iddialı Bitcoin tahmini Ethereum, 150 dolar için mücadele ederken Google aramaları son üç yılın en düşüğünde Kripto Kışına Rağmen, Yenilik Devam Ediyor: 0x Yeni Platformunu Tanıttı Binance’ten çalınan 8.5 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi Vitalik Buterin, Yaklaşan Ethereum Hard Forku Hakkında Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır