Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Samsung Yöneticisi: Merkeziyetsizlik, Blockchain Teknolojisinden Daha Önemli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Samsung Yöneticisi: Merkeziyetsizlik, Blockchain Teknolojisinden Daha Önemli
Samsung Yöneticisi: Merkeziyetsizlik, Blockchain Teknolojisinden Daha ÖnemliDünyaca ünlü Koreli teknoloji devi Samsung (KS:005930), kripto para birimlerinden çok bunun altında yatan blockchain teknolojisi ile ilgilenen bir firma olarak zaman zaman gündeme oturmakta. Özellikle geçtiğimiz tarihlerde Galaxy S10 akıllı telefonunda dahili bir blockchain tabanlı kripto para cüzdanı olacağı ve aldığı patentler ile gündeme gelen Samsung, üst düzey yöneticisinin blockchain ve merkeziyesizlik hakkında yaptığı bir yorum nedeniyle yeniden manşetlerde kendisine yer bulmayı başardı.

10 Ocak tarihinde JAX kaynağı ile röportaj yapan firmanın yenilikçi teknolojiler departmanı Samsung NEXT’in yöneticisi Ricardo J. Mendez, kripto para ve blockchain sektörünün önümüzdeki yılda sağlamlaşacağını tahmin etti ve merkezi yapıları yeniden tasarlamanın önemi konusunda açıklamalarda bulundu.

Merkeziyetsizliğin, blockchain teknolojisinden daha önemli olup olmadığı hakkında ne düşündüğü sorulan yönetici, konu hakkında şunları aktardı:

”Şüphesiz. Blockchain sadece merkeziyetsizlik bağlamı içerisinde bir araç, ancak bir araç her zaman hedeften daha az önemlidir.”

Teknoloji devlerinin büyük bir çoğunluğu, blockchain teknolojisine özellikle tedarik zinciri, evrak işleri gibi sektörleri kolaylaştırabilecek bir protokol olarak bakarken, birçoğu Bitcoin ağına benzer merkeziyetsiz sistemlerin avantajlarından nadiren söz etmekte.

Kripto para birimleri konusuna da değinen Mendez, bunların tamamiyle merkeziyetsiz ancak aynı zamanda ”%100 halka açık” olduğunu ve takma isimlerin en azından bir kere açıklanması gerektiğini belirtti.

Samsung bunun yanı sıra 2018 yılının son aylarında Hollanda’nın dev bankası AMRO Bank ile Blockchain teknolojisini kullanarak Güney Kore’den Hollanda’ya giden yük gemilerini daha yakından takip etmeyi amaçladıkları haberi ile gündeme gelmişti.

Samsung Yöneticisi: Merkeziyetsizlik, Blockchain Teknolojisinden Daha Önemli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung Yöneticisi: Merkeziyetsizlik, Blockchain Teknolojisinden Daha Önemli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin En Yeni Kripto Para Borsası: Panokripto Ripple’dan Stellar Kurucusuna 26 Milyon Dolarlık XRP! Tuur Demeester: Bitcoin, kısa bir süre 5000’e dokunabilir İki ünlü analistten kısa vadeli Bitcoin tahminleri İngiliz Hükümeti Royal Mint’in ‘Altın Destekli Token’ Projesini Reddetti Ripple CEO’sundan önümüzdeki 12 ayı ilgilendiren bomba açıklama!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır