Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Stanford’daki Blockchain Konferansının Ana Temaları: Güvenlik ve Sistemik Riskler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Stanford’daki Blockchain Konferansının Ana Temaları: Güvenlik ve Sistemik Riskler
Stanford’daki Blockchain Konferansının Ana Temaları: Güvenlik ve Sistemik RisklerABD‘nin önde gelen üniversitelerinden Stanford Üniversitesi, önümüzdeki ay üçüncü Blockchain konferansını düzenleyecek. Stanford’da düzenlenecek bu konferansın ana temaları “güvenlik” ve “sistemik risk” olacak.

Stanford Üniversitesi, 30 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında üçüncü Stanford Blockchain Konferansı‘nı düzenleyecek. Üç gün boyunca devam edecek olan bu konferansta Blockchain’e ilişkin çeşitli teknik sunumlar yapılacak.

Başlıca Stanford’daki profesörler tarafından yönetilecek olan bu konferansa kripto para sektöründen isimler de katılacak. Şu an için Blockstream, ConsenSys ve Polychain gibi sektörün önde gelen şirketlerinden isimlerin konferansa katılacağı söyleniyor.

Konferansa ayrıca özellikle Stellar üstünde çalışmalar yürüten Interstellar adlı startuptan ve Chainspace adlı akıllı kontrat platformundan isimler katılacak ve konuşma yapacak.

Stanford Üniversitesi, bu Blockchain konferanslarını ilk olarak 2017 yılında düzenlemeye başladı. Önümüzdeki ay üçüncüsü düzenlenecek olan bu konferansta “Blockchain protokollerindeki güvenlik ve sistemik riskleri daha iyi anlayabilmek için deneysel analizlerden ve risk modellerinden” faydalanılacak.

Ayrıca belirtmek gerekiyor ki bu konferansta tek bir alana yoğunlaşılmayacak ve konferans genelinde disiplinlerarası çalışmalar sunulacak. Konferans organizatörlerinin konu hakkında yayınladıkları bildiriden bir kesit şu şekilde:

“Blockchain, dağıtılmış sistem, kriptografi, bilgisayar güvenliği ve risk yönetimi alanlarında çalışan araştırmacılar arasındaki disiplinlerarası işbirliğini güçlendirmek istiyoruz.”

Stanford Üniversitesi geçtiğimiz aylarda Blockchain teknolojisiyle ilgili daha kapsamlı araştırmalar yapmaya, öğrencilere bu alanda eğitim alma imkanı sunmaya başladı. Stanford bu yılın Haziran ayında tamamen Blockchain için özel hazırlanmış bir araştırma merkezi kurdu.

Stanford’daki Blockchain Konferansının Ana Temaları: Güvenlik ve Sistemik Riskler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Stanford’daki Blockchain Konferansının Ana Temaları: Güvenlik ve Sistemik Riskler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Allianz GI CEO’su: Kripto Para Birimleri Yatırımcılar Yerine, ”Yeraltı Suçluları İçin” Daha Uygun! Cardano 2% düşüşle 0,049387 seviyesinin altına geriledi Bitcoin tahminleri tutan analist: “Boğa piyasası kuruldu. Şimdi sahne Bitcoin’in!” Bitcoin ve Ethereum’da yükseliş mi geliyor? İşte analist yorumları 2018’in son endeksi yayınlandı: Endekse göre en iyi kripto paralar Cardano 0,74% düşüşle 0,049965 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır