Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Yüzde 7 Oranında Düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Yüzde 7 Oranında Düştü
Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Yüzde 7 Oranında Düştü

2/2


2/2


Bitcoin‘in madencilik zorluğu, geçtiğimiz haftalarda yaşanan sert düşüş sonrası hala bundan etkilenmekte ve bu sebeple son 24 saat içerisinde %7 oranında düşüş yaşadı.  Lider kripto para birimi son iki – üç gündür ciddi bir toparlanma rallisi yakalayıp, 4.000 dolara çıkmış olsa da, bir çok madenci BTC madenciliğinin hala kazançlı olmadığını düşünmekte. Geçtiğimiz Kasım ayında bir çok Çinli kripto para madencisinin, cihazları kilo ile sattığına dair bir çok haber gündeme çıkmıştı.

Bunun yanı sıra Giga Watt ve buna benzer bir çok kripto para madencilik firması da, mevcut şartlar yüzünden daha fazla bu hizmeti vermeye devam edemeyeceğini belirtip kepenk kapattı.


Bitcoin’in blockchain ağı, ağdaki madenci sayısına ve hashrate’e göre kendini otomatik olarak ayarlama teknolojisine sahip olduğundan dolayı, %7’lik bu düşüş büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde yeni bir hareketliliğin başlangıcı sayılacak. Bitcoin madenciliğini özellikle Kasım ayından beri en çok etkileyen olaylardan birisi de, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV ağlarındaki madencilik. Bitcoin Cash ağ bölünmesinde önemli bir rol oynayan Bitcoin Cash ABC’nin önde gelen ismi Jihan Wu, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firmalarından Bitmain’in kurucu ortaklarından birisi ve savaşın kızıştığı anlarda Bitcoin ağındaki madencilerin bir çoğunu Bitcoin Cash ağına kaydırmış ve direkt olarak ağın zorluğu ile hashrate’inin düşmesine neden olmuştu.

Ağ savaşı bitmiş olmasına rağmen, devam eden sıralama savaşı yüzünden hala bir çok madenci Bitcoin ağı yerine Bitcoin Cash veya Bitcoin SV ağını kazmaya zorlanmakta.

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Yüzde 7 Oranında Düştü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Yüzde 7 Oranında Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockstream’den Yepyeni Madencilik Tesisi Blockchain Kusursuz mu? EOS, Coinbase, Tezos ve Monero’da 40 Bug Bulundu En az 10 BTC’li adresler tavan yaptı Ethereum’un İşlem Hacmi Aralık 2018 Tarihinde Rekor Seviyeye Ulaştı! Bitcoin Küresel Rezerv Para Olacak!!! Apple’ın Karlılık Uyarısı Bitcoin’i Frenledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır