Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Avrupa Birliği’nden Ayrılırsa Kripto Para Şirketleri de Etkilenecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Avrupa Birliği’nden Ayrılırsa Kripto Para Şirketleri de Etkilenecek
İngiltere Avrupa Birliği’nden Ayrılırsa Kripto Para Şirketleri de EtkilenecekBirleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasındaki yol ayrılığı her geçen gün daha da yaklaşıyor. Birleşik Krallık Hükümeti son zamanlarda bu konuyla ilgili yaptığı çalışmaların hızını arttırdı. Ancak bu süreç özellikle finans şirketleri için çok daha hızlı ilerliyor.

Birleşik Krallık Parlamentosu’nda yapılan bir oylamaya göre eğer İngiltere Avrupa Birliği’nden kesin olarak ayrılırsa, ülkedeki finans şirketlerini zor günler bekliyor olacak.

AB bünyesindeki maliye bakanları bu hafta içerisinde bir görüşme düzenlediler. Bu görüşmede alınan karara göre eğer İngiltere AB’den ayrılırsa, bu bölgede faaliyet gösteren şirketlerin özel şubeler açmaları gerekecek. Bu da tabii ki finans şirketleri için hem fazladan maliyet hem de fazladan zaman kaybı anlamına geliyor.

İngiltere-AB arasında yaşanması beklenen bu ayrılık, finans şirketlerini şimdiden etkilemeye başladı. Öyle ki İngiltere merkezli yaklaşık 3 bin şirketin, Avrupa Birliği’ne özel yeni şubeler açması bekleniyor.

Kripto Para Sektörü

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması, yerel kripto para sektörünün de etkilenmesine yol açabilir.

İngiltere’deki kripto para düzenlemeleri her ne kadar tam olarak hazırlanmamış olsalar da ülkedeki şirketlere “finans şirketi” olarak bakıldığı söylenebilir.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden kesin olarak ayrılması durumunda İngiltere merkezli olup Avrupa genelinde hizmet veren kripto para şirketleri ne gibi adımlar atmak zorunda kalacak, belli değil.

Belli olmayan bir diğer şey ise kripto para düzenlemeleri. Bu ayrılığın yaşanması durumunda İngiltere’deki kripto para düzenlemeleriyle AB genelindeki kripto para düzenlemeleri arasında fark olacak mı, olacaksa da ne kadar olacak bilinmiyor.

İngiltere Avrupa Birliği’nden Ayrılırsa Kripto Para Şirketleri de Etkilenecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Avrupa Birliği’nden Ayrılırsa Kripto Para Şirketleri de Etkilenecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor Ripple Yetkilisi: Müşteriler Daha Hızlı xRapid, Daha Kapsamlı xCurrent İstiyorlar Satoshi Nakamoto ile ilgili ulaşılan son deliller: Nakamoto bulunursa ne olur? Pompliano: Bitcoin Küresel Bir Para Birimi Haline Geliyor Bitcoin ve Kripto Para AML Düzenlemeleri 2019 Haziranın’da Yürürlüğe giriyor IBM Blockchain Birimi Şefi Jesse Lund: Blockchain Alanındaki En İyi Şirketiz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır