Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi!
iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi!Apple‘ın iCloud hesaplarını hackleyen bir Türk hacker, yakın zamanda yapılan bir İngiltere mahkeme duruşmasında tekrar gündeme geldi.

Turkish Crime Family isimli grubun lideri Kerem Albayrak, Apple’ı çok hassas bir konu olan kullanıcı bilgilerini paylaşmakla tehdit etti ve bunun karşılığında 175.000 dolar değerinde Bitcoin veya Apple (NASDAQ:AAPL) iTunes hediye kartları talep etti.

Olay aslında 2017 yılının Mart ayında ilk defa su yüzüne çıkmıştı ve etkisi NBC gibi ünlü haber kanallarına kadar sürdü.

 Daily Mail kaynağının 18 Ekim tarihinde aktardığı habere göre, Albayrak çeşitli iCloud hesaplarına girerken kendisini kayıt altına aldı ve bunu YouTube üzerinden paylaştı. Hacker daha sonra Apple ile iletişime geçip 170.000 dolarlık Bitcoin veya hediye kartı fidyesi talep etti. Elinde 319 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin bulunduğunu söyleyen Albayrak, fidyenin verilmemesi durumunda bunları sosyal medyada paylaşacağını da  vurguladı.

Kuzey Londra’da yaşadığı tespit edilen ve mahkemeye getirilen hacker, birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden izi yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmakta. Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde duruşması görülen Albayrak, 14 Kasım tarihinde görüşülecek diğer duruşmaya kadar tahliye edildi.

Mahkemede ifade edilene göre Albayrak ilk olarak 75.000 dolar talepte bulundu ancak daha sonra bunu iki katına çıkartıp, en son da 175.0000 dolarda karar kıldı. Türk hacker daha önce geçtiğimiz yıl yapılan WannaCry fidye yazılım saldırılarının da arkasındaki kişi olarak tanınmakta.

iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın CEO’sundan JP Morgan’ın Kripto Para Birimi Hakkında Önemli Açıklamalar Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir! Güney Kore Yetkilileri ICO Yasağı Hakkında Kesin Kararı Verdi! Hindistan Merkez Bankası ‘Dijital Rupi’ Planını Erteledi Bu Kripto Para Birimi Bir Haftada Yüzde 380 Artış Yaşadı! BitMEX: Küresel Bir Ekonomik Krizle Karşı Karşıya Kalabiliriz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır