Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, SEC’in İki Kripto Ürününü Askıya Alması ile Düşüş Yaşadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, SEC’in İki Kripto Ürününü Askıya Alması ile Düşüş Yaşadı
Bitcoin, SEC’in İki Kripto Ürününü Askıya Alması ile Düşüş Yaşadı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Pazartesi günü değer kaybetti. ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) kripto para yatırım ürünlerinin ikisini askıya aldı.

Bitcoin %1,60 düşüşle 6.370,50 dolardan işlem gördü.

SEC Pazar günü, Bitcoin Tracker One ve Ether Tracker One ile işlem yapılmasını askıya aldı. Ticaret ajansın belirttiğine göre ABD’de en azından 20 Eylül’e kadar askıda kalacak.

İki ürün de, kripto para fiyatlarını takip ediyor ve Stockholm’de Nasdaq borsasında listeleniyor, ancak ABD’deki borsalarda gerçekleşen işlemlerde “tezgah üstü” işlem görüyor.

SEC, “güncel, tutarlı ve kesin bilgi eksikliğinden dolayı ortaya çıktı,” dedi. “Uygulama materyalleri, ABD’de teklife ve bu finansal ürünlerin satışına olanak sağlıyordu. Belirli ticari web siteleri onları “Borsa Yatırım Fonu (ETF)” olarak karakterize ediyor.”

SEC henüz ETF’lerin yapay paraları takip etmesine izin vermedi ve Bitcoin ETF uygulamalarını reddettiği son kararı yeniden inceliyor.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazar günü 200 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 195 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %3,73 düşüşle 190,29 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %4,58 değer kaybederek 0,2736 dolar olurken, Litecoin %2,69 kayıpla 54,214 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde ise, Pazartesi günkü Reuters raporuna göre San Francisco merkezli teknoloji startup firması olan Chain, Stellar blockchain üzerine odaklanan Lightyear firmasını satın alıyor.

Bu yeni şirket Chain’in müşterilerini Steller’ın kamu kaydına çağıracak ve taşıyacak. Startup, şirketlerin varlıklarını yayınlamalarına, değiştirmelerine ve yönetmelerine olanak sağlayacak bir platform oluşturacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, SEC’in İki Kripto Ürününü Askıya Alması ile Düşüş Yaşadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin hash rate dibi gördü: LTC hâlâ güvenli mi? Ünlü Hacker: Ethereum’da Ölçeklenme Sorunu Yok, Bitcoin’de Var Kripto Para Şirketi Bitmain Bu Yılki Hedeflerini Açıkladı Görüş: Stellar, Ripple’den daha iyi performans çıkaracak! Avustralya Başbakanı, Blockchain Teknolojisi Hakkında Konuştu: ”Muazzam Fırsatlar Var” Silbert: Bitcoin’in Bu Seferki Yükselişi 2017’dekinden Farklı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır