Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dikkat!! Facebook blockchain uzmanları arıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dikkat!! Facebook blockchain uzmanları arıyor!
Dikkat!! Facebook blockchain uzmanları arıyor!

© Reuters. © Reuters.

Facebook (NASDAQ:FB) blockchain uzmanları yeni kripto para Facecoin üzerinde mi çalışıyor? Facebook, Careers sayfasında üç yeni blockchain uzmanı almak için ilana çıktı.

Facebook blockchain uzmanları arıyor?Facebook kısa süre önce Facebook Kariyer’de birkaç yeni blockchain pozisyonu açtı. Sosyal medya titanı, bir pazarlama uzmanı, üç blockchain mühendisi ve bir blockchain veri bilimcisini işe almak istiyor.

İş tanımına göre, Facebook yeni başlatılan blockchain ekibini genişletmek istiyor:

“Facebook’ta, blockchain teknolojisi inşa eden yeni bir ekip kurduk. Dünyayı değiştirme konusunda tutkulu, küçük, hızla büyüyen ama yetenekli bir grup insan. (…) Blockchain ekibi Facebook içinde blockchain teknolojisinde bir vizyon oluşturmak için Facebook’ta bir girişimdir. ”

Blockchain girişiminin nihai hedefi, “milyarlarca insanın sahip olmadıkları şeylere ulaşmalarına yardım etmektir.Bu, adil finansal hizmetler gibi şeyler olabilir; yeni kaydetme/kurtarma yolları olabilir; bilgi paylaşımı için yeni yollar olabilir”.

Hedef çok iddialı olsa da, pek çok soruyu cevapsız bırakıyor. Facebook tam olarak ne üzerinde çalışıyor?

FaceCoin için mi hazırlanıyor?

Bu yılın başlarında, iş haberleri ağı Cheddar , Facebook’un kendi kriptosunun üzerinde çalıştığını bildirdi. Bir şirket sözcüsü , iddialara yanıt verdi :

“Diğer birçok şirket gibi Facebook da blockchain teknolojisinin gücünü kullanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük ekip, birçok farklı uygulamayı keşfediyor olacak. Şu noktada paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

Belirsiz açıklama, iddiaları ne onayladı ne de reddetti, ancak pazarlama uzmanı için iş tanımında bir ipucu var gibi görünüyor. Başvuru sahibinin “ödemeler veya blockchain ile ilgili deneyim sahibi olması” zorunludur. Bu, Facebook’un gerçekten kendi şifreleme tokenini oluşturduğunu gösteriyor.

Tüm spekülasyonlara rağmen, bir şey açık görünüyor: Facebook en az Mayıs ayından beri bir blockchain projesi üzerinde çalışıyor. Şu anda şirket, son 15 yılın en büyüğü olan yeniden bir yapılanma geçirdi. Süreç boyunca, yaklaşık 10 üyeden oluşan yeni blok zinciri ekibi, David Marcus’un liderliğinde bir araya getirildi. Eski Paypal ve Coinbase yönetim kurulu başkanı David Marcus, Facebook Messenger başkanı olarak önceki görevinden istifa etmişti.

Projeyle ilgili çok fazla şey bilinmiyor.Ancak, “Off The Chain” adlı şifreli popüler podcast’in sunucusu Anthony Pompliano’yu, Facebook’un “kriptoda en çok kullanılan ürünü” oluşturduğunu ilan etti bile.

İlginizi çekebilecek başka yazılar

  • Facebook blockchain takimi işinin ehli bir uzman arıyor. Tıklayınız
  • Görüş Facebook Stellar platformunu kullanmayı planlıyor Tıklayınız
Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dikkat!! Facebook blockchain uzmanları arıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coin Market Cap, Borsalar Konusunda Güncellemeye Gitti Tayland’da “Ticarete Uygun” Sayılan Kripto Paraların Sayısı Arttırıldı Ripple balinaları 250 milyon XRP’yi taşıdı! Gizemli transferin nedeni nedir? Circle’ın 2018 Bitcoin Raporunda 24 Milyar Dolarlık OTC Hacmi Öne Çıkıyor Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi? Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır