Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin kısa vadede ayı piyasasında kurtulacak mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin kısa vadede ayı piyasasında kurtulacak mı?
Bitcoin kısa vadede ayı piyasasında kurtulacak mı?

© Reuters. © Reuters.

Bitcoin kısa vadede bu buhrandan kurtulabilecek mi? Piyasanın içinde bulunduğu ağır ayı piyasasından sonra çok fazla insanın şu anda Bitcoin fiyatı için yüksek beklentileri yok. Bu aslında beklenmeyen bir şey de değil. Çünkü Bitcoin için 2018 senesi zaten uzun bir dönem ya kayıp ya da stabil değerlerde geçti.

Bitcoin kısa vadede ne olur?Bitcoin spekülatörleri önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı heyecan verici trendlerin gerçekleşeceğinden emin. Yaşanacak gelişmelerden sonra Bitcoin kısa vadede ne fiyatlara ulaşır orası meçhul. Ayı piyasasının daha kötü dönemleri de yaşanabilir, tekrardan bir yükseliş trendi de başlayabilir.

Yakın zamanda 5.900 dolar öngörüsüGrafikleri değerlendirme konusunda uzmanlığı olmayan çoğu kişi Bitcoin fiyatının düşüşünde veya yükselişinde somut sebepler arar. DatTong tarafından özetlenen grafikler bu konuda çok ilginç tablo çiziyor. Önümüzdeki günlerde BTC/USD oranının yukarı doğru kırılmasını ve hatta başka bir düşüş olmadan 5.940 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşması bekleniyor.

Aslında baktığınız zaman bu bir boğa öngörüsü. BTC’nin şu anki fiyat seviyesi ile kıyasladığımızda yaklaşık % 8’lik bir kazanç gerektirecek 5.900 dolar seviyesine gitmeden önce aşması gereken merhaleler var. Hiçbir şekilde bu öngörü imkansız değil. Fakat Bitcoin kısa vadede bu fiat aralığının ulaşması mümkün görünmüyor.

2025 yılına kadar 5 milyon dolarlık uzun atışKripto para taciri Yuggin Vestor için uzun vadede çok da kötü sayılabilecek bir durum yok. Çünkü bu tacir kısa vadeli resimle pek ilgilenmiyor. Ona göre Bitcoin kısa vadede değil, önümüzdeki yedi yıl içinde hızlanacak ve 5.000.000 dolarlık bir değere ulaşacak.

Bitcoin hakkında Biraz cesur ve muhtemelen kafadan sallama spekülatörlerin tahminlerini bir kenara bırakırsak. Çoğu Bitcoin hodlerı, 2025 yılına kadar böyle bir değere ulaşacağını özellikle içinde bulunduğumuz ayı piyasasının da etkisiyle düşünmüyor. Çünkü mevcut fiyat momentumu bunu olanaksız kılıyor. Ayrıca, Bazı kripto uzmanları ayı piyasasının süreceğini tahmin ediyor. Ve yaşananları henüz yarısı olarak tanımlıyor. Bu, 2020’ye kadar piyasanın daha da acı çekeceğini gösteriyor. Fakat bazıları da bunun bir düzeltmenin işareti olduğunu, 2019 senesinin bambaşka geçeceğini öngörüyor.

Aşağı yönlü baskı gelebilir.Bitcoin kısa vadede umut vermediği, mevcut Bitcoin fiyat eğiliminin hiçbir şekilde olumlu olmadığı açık. Mevcut fiyat, devam eden bir üçgenin parçası olup, ileriye doğru daha fazla negatif basınca yol açabilir. Uzun bir dönem 5.640 dolardan direnci kıramazsa 5,400 dolarlık yeni bir düşüş, bizi bekleyebilir.

Finansal piyasalar için düzeltmeler genellikle sağlıklı bir durumdur. Bitcoin sıfır değerinin üzerinde kaldığı sürece mücadelesini ve savaşını bu sektörde gösterecektir. Bu mevcut olumsuz baskı rahatsız edici olsa da, aynı zamanda bir şekilde büyümenin bir işareti. Bitcoin geçmişte yüzlerce kez öldü ilan edildi, ama yine de bu platform insanların düşündüğünden çok daha farklı olduğunu her defasında bize gösteriyor. Sonuçta hangi fiyattan olursa olsun Satılan her BTC, başka biri tarafından satın alınır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin kısa vadede ayı piyasasında kurtulacak mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler Bitcoin ‘Death Cross’ satışlarını sürdürüyor Bitcoin 13 Bin Doları Kırdı! Boğaların Hedeflediği Yeni Seviyeler Nelerdir? Brian Kelly:  “2019 Bitcoin için dönüm noktası olacak.” Analist: Bitcoin’de 20,000 doların ipucu bu göstergede Rebecca Harding: Bitcoin Kendi Sonunu Kendi Hazırladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır