Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi!
Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi!Venezuela halkının uğraştığı yüksek enflasyon ve alt yapı yetersizliği gibi sorunlar yetmezmiş gibi, hükümet şimdi çok farklı bir hamle ile ortaya çıktı. Bloomberg‘in yayınladığı bir habere göre, sadece Petro ile satın alınabilen pasaportlara sahip olmak isteyen vatandaşlar, Petro bulmakta ve bu yüzden de pasaport almakta zorluk yaşıyor.

Venezuela başkan yardımcısı Delcy Rodriguez, yeni pasaportların iki Petro (7.200 Bolivar) değerinde olacağını belirtti ki bu ücret Venezuelalılar için olan aylık asgari ücretin dört katı.

Nicolas Maduro geçtiğimiz hafta katıldığı bir etkinlikte Petro’nun yeniden yapılandırılmasını duyurmuştu ki bu durum Petro’nun ilk tanıtılmasından sekiz ay sonra yapıldı.

Petrol ve değerli maden rezervleri ile destekli Petro kripto para birimi, 5 Kasım tarihi ile satışa hazır olacak. Yine de, materyallerin elde edilmesi konusunda ülke genelinde yaygın bir yozlaşma ve azalma var. Bu da sonuç olarak Venezuelalıların ülkeden tek çıkış yolları olan pasaportlarını alabilmek için girdikleri sıralarda inanılmaz vakit ve para harcamalarına neden olmakta.

Birleşmiş Milletler verilerine göre günlük olarak 5.000’den fazla Venezuela vatandaşı ülkeyi insani ve ekonomik kriz dolayısıyla terk etmekte. Şu an sınır ülkesi Kolombiya içerisinde en az 1 milyon kaçak giriş yapmış Venezuela vatandaşı olduğu tahmin ediliyor. Bloomberg’in haberine göre halk Maduro’yu ülkeden çıkış yapmalarını daha zor hale getirmekle suçluyor ki pasaport ücretine bakıldığında durum biraz şaibeye açık gözükmekte.

Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Paxos işbirliği haberi Ontology (ONT) fiyatını yüzde 10 artırdı – Devamı gelir mi? Rus Enerji Devi Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak Grafikle gösterildi: “Bitcoin’de gerçek FOMO, 10,000 dolardan sonra başlayacak” Rus şirket dev Bitcoin madencilik tesisini açmayı planlıyor Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple İsminin Kökenini Açıkladı Binance, Bu Yılın İlk Çeyreğinde, Bir Önceki Döneme Göre Yüzde 66 Daha Fazla Kar Etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır