Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım
ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım

2/2


2/2


Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki kanun yapıcılar, İran’ın geliştirmeyi düşündüğü dijital parayla ilgili yeni bir tasarı hazırladılar. Kanun yapıcıların Temsilciler Meclisi’ne sundukları HR 7321 kodlu bu tasarıda, İran’daki finans kurumlarına daha fazla yaptırım uygulanması öneriliyor.

ABD’deki yetkililer “İran’da Yasa Dışı Finansı Önleme Yasası” adı altında yeni bir tasarı hazırladılar. Para aklama ve terörizm finansmanı gibi faaliyetlerin önüne geçmek için hazırlanan bu tasarıda, İran’daki yaptırımlardan bahsediliyor.

İran son birkaç aydır dijital paralarla ilgili çeşitli araştırmalar yapıyor ve kendi dijital parasını üretmeyi düşünüyor. ABD’deki yetkililer ise bu projenin epey tehlikeli olabileceği görüşündeler.


İlgili haber:
İran’ın Milli Dijital Para Projesi Hazır, Merkez Bankas’ndan Onay Bekleniyor

ABD’li kanun yapıcılar, İran’ın üreteceği bu ulusal dijital paranın önüne geçebilmek için çeşitli yaptırımlar uygulanmasını öneriyorlar. Yetkililerin önerileri arasında bu dijital paranın satışına, üretimine, aktarımına yaptırım uygulanması var.

Tasarıda önerilen bir diğer şey ise İran’daki dijital para süreciyle ilgili ABD Kongresi’ne bir rapor sunulması.

ABD’nin Yaptırımları

ABD, kendi nükleer programını başlatan İran’a 2005 yılından beri yaptırım uyguluyor. ABD’nin uyguladığı bu yaptırımlar İran’ın finans sektörünü çok ciddi ölçüde etkiledi.

ABD ve birkaç farkı ülke, 2015 yılında İranlı yetkililerle görüşerek nükleer program konusunu masaya yatırdılar. İran’daki yetkililer, ülkeye uygulanan yaptırımların kaldırılması karşılığında nükleer programda bazı kısıtlamalara gitmeyi kabul ettiler.

Ne var ki ABD Başkanı Donald Trump, bu yılın başlarında İran’a uygulanan yaptırımların yeniden yürürlüğe sokulacağını duyurdu ve böylece iki ülke arasındaki ilişkiler gerildi.

ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Morgan Creek Digital, Tokenleştirilmiş Gayrimenkul Startup Firmasına Yatırım Yaptı! Ethereum Boğaları Geri Döndü! Hedef 150 Dolar Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Bitcoin 8 bin 800 doların üzerine çıkarsa yükseliş başlatabilir Craig Wright: Bitcoin, Bir Kripto Para Değil İngiltere’de 340 Kripto Para/Blockchain Şirketi Kapandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır