Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Diğer Kripto Paralarla Birlikte Dibe Çakılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Diğer Kripto Paralarla Birlikte Dibe Çakılıyor
Bitcoin Diğer Kripto Paralarla Birlikte Dibe Çakılıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paraların tümü Cuma günü endüstrinin geleceği hakkındaki endişelerin yukarı tırmanmasıyla değer kaybediyor, bazı analistler bu duruma yorum olarak balon nihayet patlıyor yorumlarında bulundu.

Bu hafta dijital dövizleri vuran negatif haberler silsilesi en büyük aile üyesi Bitcoin’in 2013’ten beri yaşadığı en kötü haftalık performansa geride bırakmasına sebep oldu.

Küresel seviyede artan düzenleyici baskılar sırasında, Japon vergi otoriteleri Cuma sabahı Coincheck’in ofislerine baskın düzenledi, evraklara ve bilgisayarlara kanıt adı altında el koydu. Bu hareket kripto borsasının 500 milyon$ değerindeki sanal para soygununa uğramasının ardından geldi.

Bu hafta Güney Koreli otoriteler anonim dijital para hesap açmayı yasakladı.

Hindistan ekonomi bakanı düzenleyici uygulamaların yakında olduğunu belirterek kripto paralardaki suç faliyetlerini azaltmak istediklerini söyledi.

ABD’de, Bloomberg bu hafta Menkul Kıymetler Vadeli İşlemleri ve Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Bitfinex ve kendi parasını Dolar’a sabitlediği öne sürülen Tether’i mahkemeye verdiği haberini yaptı.

Tether bütü paralarının rezervdeki ABD Doları tarafından desteklendiğini söylemişken, şirket henüz kamuoyuna bununla ilgili veya hesaplarını denetlediğine dair deliller sunmadı.

Bazı suçlamalar Tether’in kendi parasını ürettiğini ve bunları kullanarak Bitfinex aracılığıyla dijital döviz satın aldığını, böylece fiyatları yapay bir şekilde şişirdiğini söylüyor.

Bitcoin Cuma günü 8.000$ seviyesinin altına düştü, geniş çaplı elden çıkarmalar kripto paraların darbe yemesine sebep oluyor. Piyasa değeri bakımından en büyük dijital para bu yıl şimdiye kadar %40’a yakın bir değer kaybı yaşadı ve geçtiğimiz yıl ulaştığı 20.000$ seviyesinden beri yaklaşık %58 geriledi.

Küresel kripto paraların piyasa değeri 2018’in ilk günlerindeki 800 milyar$ değerlerinden Cuma günü 394 milyar$’ın altına indi.

Saat 16.00’da, Bitcoin Cuma günü düşüşte olan diğer rakiplere nazaran “daha iyi” bir performans sergiledi. En son yaklaşık olarak %11 düşerek 8.350$’a geldi.

Düşen piyasa değerleri arasında, Ethereum %22 düşerek 885$, Ripple %23 düşerek 0,7900$ olurken, bitcoin’in yan ürünü Bitcoin Cash %18 kaybederek 1.105,50$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Diğer Kripto Paralarla Birlikte Dibe Çakılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra Sepeti Belli Oldu: Listede Hangi Para Birimleri Var? Tom Lee: TL’de Değer Kaybı BTC’yi Artırabilir Litecoin ve Bitcoin’de beklenen şok etkisine Binance’in bir önerisi var Eski JPMorgan Analisti: Ayı Piyasası Bitmemiş Olabilir Brave’den BAT Token Dağıtımı Popüler Bitcoin borsası Visa ile ortaklık kurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır