Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’
Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’


Güney Kore’nin finans otoritesi olan finansal Denetim Servisi’nin (FSS) yöneticisi Yoon Suk-heun, Seul’da gerçekleşen ve on altı farklı ülkeden düzenleyicinin katıldığı bir konferansta kripto para düzenlemeleriyle ilgili yorumlarda bulundu. Suk-heun’a göre kripto para düzenlemeleri yapmak için küresel bir işbirliği sağlamak gerekiyor.

Kripto paralara ve ICO’lara uygulanacak “milli kuralların yalnızca menfaat amaçlı olacağını” söyleyen ve kripto para işlemlerinin “sınırlar arası gerçekleştiğini” hatırlatan Suk-heun, “küresel bir düzenleme sistemi oluşturmak gerektiğini” vurguladı.

Güney Kore kripto para ve Blockchain sektörlerini en yakından inceleyen ülkeler arasında geliyor. Şu ana kadar bu sektörler için çeşitli düzenlemeler getiren ülke, kripto para piyasasını olabildiğince ‘yasal’ hale getirmeye çalışıyor.

Bu yılın Ocak ayında anonim bir şekilde kripto para işlemi yasaklayan Güney Kore, vatandaşların yalnızca gerçek isimlerini kullanarak kripto para alım-satımı yapmalarına izin veriyor. Ülkenin attığı bu adımın başlıca amacı para aklama benzeri yasa dışı faaliyetlerin önüne geçmek.

Suk-heun katıldığı toplantıda Güney Kore’nin Blockchain teknolojisini araştırmaya devam edeceğini ve bu teknolojiyi geliştirmek istediğini vurguladı. Ancak Suk-heun ayrıca kripto para sektöründeki spekülatif unsurların ortadan kaldırılması için de gerekenlerin yapılacağını belirtti.


İlgili haber:
Güney Kore Kripto Para Sektörü İçin Yeni Bir Birim Oluşturdu

Güney Koreli yetkililer kripto para sektörünü yerel olarak düzenlemeye çalışıyorlar ancak bu işin pek kolay olmadığının farkındalar. Güney Kore’de Suk-heun gibi düşünen çok fazla yetkili var ve bunların hepsi kripto paraları düzenlemek için evrensel bir işbirliğine ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

The post Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’ appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Finans Otoritesi: ‘Kripto Para Düzenlemeleri İçin Evrensel İşbirliği Gerekiyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı! Bitcoin’deki satış dalgası, 2015’e benzeyecek mi? 0x (ZRX) En Değerli Ethereum Projesi Olmaya Aday! Ripple 2019’da Kripto piyasasında ralliye liderlik edip Bitcoini geçebilir Tether’ın Ortaklık Kurduğu Deltec Bank, Para Aklamak İçin Kullanılmış Olabilir TRON’un Ardından Binance de ALS Vakfına Destek Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır