Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak Cinsten

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak Cinsten
Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak CinstenLitecoin ağında geçtiğimiz hafta ağ tarihinin en büyük para transferi gerçekleşti. Toplamda 1,15 milyon adet LTC, bir adresten bir diğerine transfer edilirken, bu rakamın dolar karşılığı ise tam 61 milyon dolar.

İşin ilginç yanı ise, bu transfer için sadece 0,00922 LTC yani 0,5 dolar harcandı. 1,15 milyon adet LTC’yi alan adres ise, ağdaki en fazla LTC bulunduran cüzdan olma ünvanını da böylelikle ele geçirmiş oldu.

SegWit sayesinde yapılan işlemin maaliyetinin bu kadar düşük olmasında da bu teknolojinin büyük bir rol oynadığı ifade ediliyor. Hem daha hızlı hem de daha ucuz bir transfer imkanı sunan teknoloji, kullanıldığı ağların bu sayede ölçeklenebilirliğine büyük bir katkı sağlamayı başarıyor.

Bu arada cüzdanın kime ait olduğu henüz bilinmiyor. Yapılan çeşitli yorumlara göre, bu adres bir fona da ait olabilir. Litecoin.com isimli Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, şu ifadeler kullanıldı:

”1 milyondan fazla Litecoin gönderimi (yaklaşık 61 milyon dolara denk geliyor) sadece 50 centlik bir gönderim ücreti karşılığında diğer hesaba geçti.”

SegWit’in aynı zamanda güvenliği de arttıran bir etkisi olduğu, uzunca bir süredir kripto para piyasalarının zaten bildiği bir şey. Konuyla ilgili Twitter’da yapılan yorumlarda LTC’nin bu başarısına birçok kişi övgüler yağdırdı. Bu arada, Bitcoin’de LN ve SegWit kullanılarak yapılan gönderim işlemleri de bu ucuzlukta. Aslında LTC’nin 50 centlik işleminin de daha ucuz olması gerekiyor ancak büyük işlemlerde 6 farklı doğrulama gerçekleştiği için bu rakam biraz daha artıyor.

Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak Cinsten isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Tarihinin En Büyük Gönderimi Gerçekleşti: Gönderim Ücreti Dudak Uçuklatacak Cinsten - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FED’in Faiz Sinyali Sonrası Dolar’da Son Durum, Sahibinden.com’dan Satılma İddialarına Yalanlama, Günün Öne Çıkan Ekonomi Haberleri Bitcoin Fiyatının 50.000 Dolara Yükselmesi için Volatilite Şart! Civic CEO’su Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor! Flaş: Etherem, Ripple, Litecoin, EOS, TRON ve Cardano haberleri Fransa Merkez Bankası’nın Eski Yöneticisi Artık Blockchain Şirketinde Binance’in iOS Uygulaması Çıktı Tether Yanlışlıkla 5 Milyar USDT Bastı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır