Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten Çıkartıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten Çıkartıyor
Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten ÇıkartıyorKripto para madenciliğinin dev isimlerinden Bitmain, şirketteki tüm Bitcoin Cash (BCH) geliştiricilerinin görevine son verdi.

Blockstream CSO’su Samson Mow, geçtiğimiz günlerde Çin’deki bazı olayları kaynak göstererek Bitmain hakkında bir açıklama yaptı. Mow’un açıklamalarına göre Bitmain, şirket kadrosunda ciddi bir küçültmeye gitti. Bitmain’in bu hafta içerisinde 50 kişiyi işten çıkartacağı söyleniyor.

Bitmain hakkında bu konuyla ilgili çıkan ilk iddialar bunlar değil. Özellikle Çin’deki kaynaklar Bitmain’in bir süredir çalışan kadrosunu küçülteceğine dair haberler yapıyorlar.

LinkedIn’in Çin versiyonu olarak tabir edebileceğimiz bir platforma göre Bitmain, 2 bin 500 kişilik kadrosunun yarısını işten çıkarmayı düşünüyor. Bu iddialar aslında doğrudan Bitmain çalışanları tarafından öne sürülüyor. Primitive’in kurucu ortaklarından Dovey Wan’a göre bu durum, iddiaların inanılırlığını arttırıyor:

“Bu gibi bizzat çalışanlar tarafından paylaşılan sosyal medya gönderileri genellikle son derece doğru oluyor.”

Yine sosyal medyada paylaşılan gönderilere göre Bitmain, Copernicus ekibindeki Bitcoin Cash geliştiricilerinin işlerine son verdi. Bu kişiler şirketin Bitcoin Cash GO sürümü üstünde çalışıyorlardı.

Samson Mow gibi isimlere göre Bitmain’in aldığı bu karar oldukça ani bir şekilde geldi. Çalışanlar dahi şirketin böyle bir karar almasını beklemiyorlardı:

“Yalnızca bir hafta önceden haber verildi. İşten çıkartılan kişilerin bir kısmı, şirkette daha yeni çalışmaya başlamıştı.”

Bitmain bu ayın başlarında İsrail’deki Blockchain laboratuvarını kapatma kararı aldı. Bazılarına göre bu kararın alınma sebebi kripto para piyasasındaki düşük fiyatlar oldu. Bitmain’in bu ofisi kapatmasıyla birlikte 23 kişi işsiz kaldı.

Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten Çıkartıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitmain Şirketteki Bitcoin Cash Geliştiricilerini İşten Çıkartıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Değerli 500 Şirketi Açıklandı: İşte Facebook, Amazon, Google, Samsung, Apple Gibi Devlerin Sıralaması Elon Musk’un Favori Kripto Parası Huobi’de Listelenmeye Başladı Emin Çapa: Blockchain Dünyanın Geleceğini Değiştirecek, Kripto Paralar Mutlaka Var Olacak Japonya’daki Kripto Para Şirketinin Toplam Değeri 1 Milyar Doları Aştı Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi! Rusya, Altın Destekli Bir Kripto Para mı Çıkarıyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır