Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor
Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor

Kripto paraların ve ICO’ların Belarus’ta yasallaşmasının ardından, ülkenin önde gelen teknik üniversitelerinden biri kripto paraları ve ICO’ları kapsayan bir diploma programı sunmaya hazırlanıyor.

BNTU Diploma Programı

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerini, ICO’ları ve akıllı sözleşmeleri içeren “Dijital Ekonominin Gelişmesi” tasarısını imzaladı. Tasarı aynı zamanda önümüzdeki beş yıl boyunca kripto paralardan alınacak vergiyi de kaldırdı.

Üniversitenin web sitesine göre diploma programı, kripto para birimleri ile yapılan işlemler, kripto para vadeli işlem sözleşmeleri, Blockchain teknolojisinin kullanımı ve ICO derslerini içeriyor.

 

2018’in Mart ayında başlayacak olan programa üniversite öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri katılabilecekler.

Kripto Para Programına İlgi Büyük

Üniversitenin Facebook sayfasında, duyurudan sonra 100 binden fazla yorum yapıldı. Kullanıcılar aynı zamanda bilgi edinebilecekleri daha kısa programlar hakkında da sorular sordular. Bir kullanıcı, “Kripto para birimlerinin dünyadaki değişim hızını göz önüne alırsak 16 aylık program oldukça uzun. Bu programın 1 veya 2 aylık olanı olsa çok iyi olur.” şeklinde yorumda bulundu.

Bu yorumların ve soruların üzerine üniversite, programın sadece kripto paraları içermediğini aynı zamanda borsa araçlarını ve yatırım çekme yöntemlerinin de işleneceğini vurguladı. Ayrıca başarılı mezunlara “yüksek öğrenim seviyesinde” diploma verileceği ama program kısaltılırsa bunun yapılamayacağı da eklendi.

Açıklamanın üzerine bir çok kullanıcı yine de diploma yerine hızlı eğitimi tercih edeceklerini dile getirdiler. Mobipay Belarus’ta proje yöneticisi olan eski bir BNTU mezunu konuyla ilgili Facebook’ta, “Kimse uzun sürede diplomaya ihtiyaç duymaz, bilgi daha önemlidir. Bilgim olmazsa ben bu diplomayı ne yapacağım?” yorumunda bulundu.

Kullanıcılar aynı zamanda programın maliyeti, öğretmenlerin kimler olacağı, başvuru koşulları ve mülakat süresi hakkında da bir çok soru sordu. Fiyatla ilgili olarak üniversite Facebook’ta, “Eğitim masrafı, Belarus Merkez Bankası kuruyla 966 ABD dolarıdır.” yorumunda bulundu.

 

BNTU’daki eğitime ek olarak İngilizce eğitim veren ücretsiz online kurslar  da bulunuyor. Coursera, Udemy ve Khan Academy bu avantajı sağlayan eğitim kurumları. Ayrıca Nicosia Üniversitesi’de kripto paralar hakkında ücretsiz bir giriş dersi sunuyor.

Kaynak: news.bitcoin.com

 

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Belarus Teknik Üniversitesi, Kripto Para Diploma Programı Başlatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su CZ: 2019 Yılı Umut Vaat Ediyor Amerikalı Yazılım Şirketi Blockchain Merkezli Spam Önleyici Sisteminin Patentini Aldı Chainalysis Araştırması, Kripto Para Borsalarının Güvenlik Açıklarını Ortaya Koydu Ripple CEO’su ve kurucu ortağından Kongre’ye açık mektup İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü Japonya’nın En Büyük Demiryolu Şirketi, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeyi Düşünüyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır