Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Başkan Trump, Sıradaki Kripto Para Rallisinin Mimarı Olabilir Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Başkan Trump, Sıradaki Kripto Para Rallisinin Mimarı Olabilir Mi?
Başkan Trump, Sıradaki Kripto Para Rallisinin Mimarı Olabilir Mi?Aralık ayına çok kötü bir şekilde giriş yapan kripto para birimleri, son dönemlerde ciddi bir artış trendine girdi ve kimse bu ciddi artışın arkasındaki sebebi tam olarak ifade edemiyor. Söz konusu yükselişin arkasında birden fazla olumlu ‘teori’ olsa da, kesin bir açıklamada bulunmak kripto para piyasası için oldukça zor.

Bitcoin‘in yükselişten sonra tekrar düşüşe geçtiği ve 3.700 dolara düştüğü tarihten bu yana yaşanan sert çıkış. BTC’yi 4.200 dolara kadar çıkarmıştı. Ross Gerber’e göre ise bu yükselişin arkasında Trump yönetimi olabilir.

Neden Trump Yönetimi?
Geçtiğimiz tarihlerde yaşanan Meksika sınır duvarı bütçe tartışmaları yüzünden geçici olarak kapanan hükümet, kripto para birimlerinin yükselişinin arkasındaki en büyük sebep olur. Trump tarafından başlatılan bu proje, aslında dolaylı yoldan kripto para birimlerinin lehine çalıştı ve başkan bunun yanı sıra kripto para piyasasının lehine birden fazla yüksek mevkili atama da yaptı.

Açık açık Bitcoin yanlısı olarak bilinen Mick Mulvaney’i özel kalem olarak atayan Trump, bundan önce de ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na yine kripto para yanlısı olduğu bilinen bir isim olan Elad Roisman’ı atamıştı. Özellikle Federal Rezerv’e karşı yaptığı eleştirileri ile gündeme gelen başkan Trump, yaptığı eleştirilerle ABD Merkez Bankasına olan güveni azaltmaya ve insanların alternatif olarak başka varlıklara yönelmesine neden oluyor ki bunlardan birisi kesinlikle kripto para birimleri.

Kim bilir, ‘ekonomimiz ile ilgili tek problemimiz Fed’ ifadesini kullanan Trump, belki kripto para piyasaları için bir yılbaşı rallisinden çok daha fazlasını sağlayabilir.

Başkan Trump, Sıradaki Kripto Para Rallisinin Mimarı Olabilir Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Başkan Trump, Sıradaki Kripto Para Rallisinin Mimarı Olabilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’daki Constantinople Forku 10 Gün Sonra Geliyor Kripto balinaları ne yapmak istiyor? Bu sefer 380 milyon dolarlık Litecoin (LTC) başka bir adrese taşındı ABD’nin lider Bitcoin borsası Coinbase, devasa kârını açıkladı! ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor Deneyimli borsacıdan Ripple’a fiyat manipülasyonu suçlaması Brian Kelly Kurumsal Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılar İçin 2019’u İşaret Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır