Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı
Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı

© Reuters.  © Reuters.

11 Aralık’ta yayınlanan bir duyuruya göre Hyperledger blockchain teknolojisi projesine, Alibaba (NYSE:BABA) Cloud, Citi ve Deutsche Telekom (DE:DTEGn) gibi büyük şirketler de dahil olmak üzere 12 yeni üye katıldı.

2016 yılında başlatılan Hyperledger projesi, Linux Vakfı tarafından oluşturulan ve blockchain tabanlı dağıtılmış sanal cüzdanların geliştirilmesini destekleyen açık kaynaklı bir proje.

Yeni üyeler İsviçre’nin Basel kentindeki Hyperledger Global Forumunda duyuruldu. Girişime katılan en son üyeler arasında, e-ticaret devinin bir yan kuruluşu olan Alibaba Cloud; finans hizmetleri şirketi Citigroup (NYSE:C), Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon sağlayıcılarından biri olan Deutsche Telekom; ve Avrupa blockchain ticaret platformu we.trade yer alıyor.

Hyperledger yönetici direktörü Brian Behlendorf, “Büyüyen Hyperledger topluluğunun, sanayiler ve pazarlar arasında blockchain teknolojileri girişimini inşa etmek için açık kaynak çabalarının artan önemini yansıttığını söylüyor.” Citi Ventures’in İnovasyon Ağı ve Gelişen Teknoloji Müdürü Beth Devin de şunları söylüyor:

“Blockchain’in yeni verimlilik biçimleri üretme ve yeni pazarlar geliştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz ve araştırmalarımızı geliştirmek için Hyperledger projesine katılmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu ay Hyperledger Teknik Yönlendirme Komitesi, modüler bir şifreleme yazılımı kütüphanesi olan Ursa projesini onayladı. Ursa, yinelenen projeler üzerinde harcanan çalışmayı önlemek, analizi basitleştirerek güvenliği arttırmak anlamına geliyor ve “Daha az deneyimli insanın kendilerine ait daha az güvenli uygulamalar oluşturmalarının daha az olası” olduğuna vurgu yapıyor.

Ekim ayında, Almanya’nın Merkez Bankası, Deutsche Bundesbank ve Menkul Kıymetler Piyasası Organizatörü Deutsche Boerse (DE:DB1Gn) (DB), yerleşim alanında bir blockchain çözümü denemesini başarıyla gerçekleştirdi. Bir üretim sisteminin işlem hacmi ve hızı Hyperledger Fabric sistemi ve finans sektörü için dağıtılmış bir sanal cüzden (DLT) çözümü olan Digital Asset üzerinde test edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hyperledger Blok Zincirine Alibaba Cloud, Deutsche Telekom ve Citigroup Dahil 12 Yeni Üye Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings: XRP Sınırlar Arası Ödemelerde Çok Başarılı “Bitcoin, bu önemli seviyeyi aşarsa 40,000 dolara gidebilir” Bitcoin SV’de Merkeziyetçilik Kol Geziyor Top 10 Kripto Para Düşüş Yaşarken, Küçük Hacimli Alt Koinler Yükselişe Geçti! Bitcoin’i 14 Bin Dolarken Satanlar, Şimdi Napıyor? Hollandalı Teknoloji Firması, IOTA’nın Tangle Teknolojisini Kullandığı Elektrik Araç Sistemini Tanıttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır