Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether Güç Kaybederken, Onun Kopya Versiyonları Çoğalıyor – Romanya’nın Tether’i İle Tanışın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether Güç Kaybederken, Onun Kopya Versiyonları Çoğalıyor – Romanya’nın Tether’i İle Tanışın
Tether Güç Kaybederken, Onun Kopya Versiyonları Çoğalıyor – Romanya’nın Tether’i İle TanışınGeçtiğimiz yıllarda yaptığı denetimler ve sahip olduğunu iddia ettiği dolar rezervleri yüzünden sıklıkla eleştirilip, şeffaflıktan yoksun olduğu vurgulanan Tether, KuCoin ve Binance ile başlayan FUD sonrası ciddi değer kaybetmiş ve daha sonra diğer stabil koin projelerinin yükselişine seyirci kalmıştı. Bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen şu an hala en fazla piyasa hacmine ve işlem hacmine sahip olan stabil koin yine de Tether.

Bundan faydalanmak isteyen Romanyalı bir şirket ise  ülkedeki vatandaşlar için Tether’in bir kopyasını üretmeye karar verdi. USDT’ye dünyanın o bölgesinde ulaşım biraz zor olduğu için, RONcoin (RONC) fikri ülkenin önde gelen BTC ve ETH kripto para borsası Bitcoin Romania tarafından piyasaya sürüldü.

Resmi internet sayfasında yer alan bilgilere göre, söz konusu stabil koinden toplam 1 milyar adet üretildi ve bunların değeri yaklaşık 246 milyon dolar civarında. Sirkülasyonda olan RONC miktarının toplamı ise 6.155 dolar seviyelerinde. Projenin arkasındaki asıl firma itibari para rezervlerinin düzenli ve istikrarlı bir şekilde denetleneceğini vurgulamakta.

”Şeffaflık bizi tanımlayan şeydir. İşlemler blockchain üzerinde depolanan bir denetim ile istenilen herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilir. Sahip olduğumuz rezerv hesabı ise düzenli olarak denetlenip, sizin bakiyeniz ise 7/24 görüntülenmeye açıktır. RONC almak veya satmak için bizim KYC (müşterini tanı) formumuzu geçmeniz gerekmekte.”

Firmanın açıklamalarına göre stabil koin Romanya’nın itibari para birimi Romen Leyi ile 1’e 1 oranında endeksli. Bakalım firma gerçekten de amaçladığı şeyi yapıp, Tether’in yaptığı hataları yapmadan yoluna devam edebilecek mi?

Tether Güç Kaybederken, Onun Kopya Versiyonları Çoğalıyor – Romanya’nın Tether’i İle Tanışın isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether Güç Kaybederken, Onun Kopya Versiyonları Çoğalıyor – Romanya’nın Tether’i İle Tanışın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin’in Fiyatı Ekim Ayında Yüzde 36 Civarında Düşüş Yaşadı FED Kararı Sonrası Tom Lee’den Göz Kamaştıran Bitcoin Tahmini Binance Yeni Bir Stabil Koin Çıkarma Yoluna mı Girdi? Bitcoin 5 Bin Doların Üstünde Seyrediyor, Piyasada Düşüş Var Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinden iyi sinyaller geliyor VanEck CEO’su: Bitcoin Yatırımcıları Kriptodan Kaçıp Altına Yatırım Yapıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır