Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avustralya Hükümet Ajansı: Blockchain Biraz Abartılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avustralya Hükümet Ajansı: Blockchain Biraz Abartılıyor
Avustralya Hükümet Ajansı: Blockchain Biraz AbartılıyorAvustralya Hükümet Ajansı, görünüşe göre kripto para ve Blockchain teknolojisinden fazla etkilenmiş durumda değil. Konuyla ilgili yapılan araştırmanın sonucu olarak bir rapor yayınlayan kurum, Blockchain teknolojisinin biraz fazla abartıldığını ifade ederek şunları belirtti:

”Blockchain elbette ki oldukça ilgi çekici bir teknoloji ve bu teknoloji ile ilgili gereken inovatif çalışmaların yapılması gerekiyor. Ancak şu anda baktığımız zaman ciddi bir standardizasyon sorunu var ve bunun çözülmesi için ciddi bir efor sarf edilmesi lazım. Farklı veri tabanları, güvenli bağlantılar ve standardize edilmiş birtakım süreçlere ihtiyaç var.”

Konuyla ilgili fikirlerini ifade eden Avustralya Hükümet Ajansı yetkilisi Peter Alexander ise şunları söyledi:

”Blockchain teknolojisi gerçekten de önemli bir teknoloji ancak şu anda pek de efektif bir şekilde bakıldığını söylemek güç. İçinde bulunduğumuz şu dönemde, Blockchain teknolojisi bana biraz abartılmış gibi geliyor. Biz elbette Blockchain’in bir potansiyeli yok demiyoruz, bu saçma olur ancak bir standard gelmesi lazım. Eğer bunlar başarılırsa o zaman daha iyi işler görebiliriz. Şu anda bazı şirketler için Blockchain en iyi alternatif de değil ve daha efektif teknolojiler görmek mümkün.”

Avustralya’da birçok hükümet kurumu ya da özel sektör iştiraki şu anda Blockchain ile ilgili çalışmalar yapıyor. Hükümet, şu anda bu konuya ciddi de bir bütçe ayırırken, teknolojinin kullanım alanları ve potansiyel etkileri ile ilgili önemli bilgiler toplamak istiyor.

Avustralya Hükümet Ajansı: Blockchain Biraz Abartılıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avustralya Hükümet Ajansı: Blockchain Biraz Abartılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10% oranında yükseldi Blockchain Tabanlı Droneler, Suyun Kirlilik Seviyesini Ölçmek İçin Kullanılmakta Ünlü Yatırımcı, Bitcoin Stoklayın Diyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Bitcoin’e 2008 örneği: Krizde satanlar büyük fırsat kaçırdı UBS analistinin ürküten Bitcoin tahmini: 22 yıl sürebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır