Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Birimi Kullanarak İnternet Üzerinden Uyuşturucu Satan 9 Kişi Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Birimi Kullanarak İnternet Üzerinden Uyuşturucu Satan 9 Kişi Tutuklandı
Kripto Para Birimi Kullanarak İnternet Üzerinden Uyuşturucu Satan 9 Kişi TutuklandıBitcoin’in piyasaya çıkmasından bir süre sonra, özellikle kötü amaçlı kişiler Bitcoin ve çeşitli kripto para birimlerini internet üzerinden uyuşturucu alma, kiralık katil tutma ve buna benzer yasa dışı işlerde kullanmıştı ki kripto para birimlerin kötü şöhreti hala nispeten daha az da olsa devam etmekte.

Korea Herald kaynağının aktardığı habere göre ise, Güney Kore yetkilileri internet tabanlı uyuşturucu satan ve ödemeleri kripto para birimleri ile yapan 9 kişiyi tutuklamayı başardı. 23 Aralık tarihinde Seul Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, suçlular darknet kullanıp, uyuşturucu satmak için bir internet sitesi bile hazırlamış. Yakalanan kişilerin hepsinin 20’li ve 30’lu yaşlarda olması ise, dikkat çekici başka bir unsur. Shin adıyla tanınan site sahibi ise, yakalanan kişiler arasında yer alıyor.

Darknet tabanlı internet siteleri genellikle bir çok kişinin girebildiği platformlardan uzak olmakla beraber, çoğunlukla Tor gibi ek araçlara ve tarayıcılara gereksinim oluşturmakta. Söz konusu siteler birden fazla şifrelemeye sahip ve bu sayede site sahiplerine ekstra anonimlik ve gizlilik sağlıyor. Aslında sadece bu sebeple uyuşturucu ticareti, yasa dışı ve suç içeren amaçlar için yaygın bir şekilde kullanılmakta.

Yapılan habere göre Shin’in ekibi Mart ve Kasım ayları arasında 50’den fazla sipariş almış ve yetkililer artık siteyi kapatmış. Darknet tabanlı bu tip yakalamalar oldukça yaygın olsa da, Güney Kore için darknet tabanlı uyuşturucu baskını açısından bu işlem bir ilk olma unvanına da sahip.

Yetkililer uyuşturucu satıcılarının özellikle gizlilik sağlamak için üretilen DarkCoin isimli bir kripto para birimi kullandığını vurguladı ve bunun yanı sıra uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen 88.700 doları da ele geçirdi.

Kripto Para Birimi Kullanarak İnternet Üzerinden Uyuşturucu Satan 9 Kişi Tutuklandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Birimi Kullanarak İnternet Üzerinden Uyuşturucu Satan 9 Kişi Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Ripple gelişmeleri, Bitcoin Lightning Network ağındaki İlerleme, SEC’in yeni kripto yasası, Ethereum, Çin ve daha fazlası Bitcoin’in 3000 ile 5000 dolar arasında yolculuğu ne kadar sürecek? Ünlü CEO cevaplıyor! Ethereum Bloklarındaki İşlem Sayısı Yüzde 94 Oranında Düştü Bitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir Dikkat: Bugün CME Bitcoin vadeli işlemlerinin son günü, volatilite geri dönebilir Güney Kore Hükümeti Alanda Uzman İsimler Yetiştirmek İçin Blockchain Eğitimi Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır